X

Antalyaspor'da patron: Aziz Çetin

2021'in mayıs ayında Antalyaspor A.Ş.'nin başkanlık koltuğuna oturan Aziz Çetin, yaklaşık 1 yıl sonra kulüp hisselerinin yüzde 56'sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği'nin de patronu oldu.

, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Antalyaspor'da patron: Aziz Çetin
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Temmuz 2022 17:11
Antalyaspor'da haziran ayıyla başlayan seçim sürecinde Antalyaspor Vakfı'nın ardından Antalyaspor Kulübü Derneği'nin de yeni başkanı belli oldu. 31 Mayıs 2021 tarihinde Antalyaspor A.Ş.'nin başkanı olan Aziz Çetin, tek aday olarak girdiği seçimin ardından kulüp hisselerinin yüzde 56'sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği'nin de yeni başkanı oldu.

DESTEK ÇAĞRISI

202 üyenin hazır bulunduğu seçimde başkanlık koltuğuna oturan Aziz Çetin, çocukluğundan bu yana hayalini kurduğu Antalyaspor Başkanlığı'nı yaptığına dikkat çekerken, "Antalyaspor Yönetimi olarak 13 ay önce bayrağı devraldık ve gemiyi sağ salim limana ulaştırdık. Mali olarak zorlandık ama alnımızın akıyla çıktık. Kaosları da bertaraf ettik. Sizlere mahçup olmadık. Bundan daha değerlisi yok. Bu kulübün bir kuruşunun heba olmaması için çalışıyoruz. Biz Antalyaspor; küçük olsun, bizim olsun değil, büyüsün diye uğraşıyoruz. Geliri artırıp masrafları azaltıyoruz. Hepinize söz veriyorum, tüm eski başkan ve yöneticilerimize layık olacağız. Bize maddi ve manevi olarak destek olmanızı istiyorum" sözlerine yer verdi.

"34 KİŞİ EL ELE VERDİK"

Başkanlık görevini Aziz Çetin'e devreden Emin Hesapçıoğlu ise görev süresince başarılı bir performans ortaya koyduklarını söyledi. Kendisine duyulan güvenden dolayı teşekkür eden Hesapçıoğlu, birçok ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çekerken, "Yönetimimizde yer alan kişinin de ayrı ayrı emeği vardır. Büyük özveriyle çalıştık. Başarıda emekleri olan hocalarımıza da teşekkür ederim. Bu başarıların en büyük başarıları, anneler ve babalardır. İyi ki varsınız. Biz 34 kişi el ele büyük emek verdik. Hepinize teşekkür ederim" dedi.

3 MİLYON TL İLE BIRAKTI

Mali olarak iyi bir dönemi de geride bıraktıklarını Hesapçıoğlu, "Bu kulübün ayakta durabilmesi için sportif başarının yanı sıra mali dengeyi de korumalıyız. Tahmini bütçenin yüzde 100'ünü gerçekleştirdik. Plan yaptık ve hepsini sürdürdük. Daha önce A.Ş.'den maddi destek alan Antalyaspor Kulübü Derneği, maddi destek verir hale geldi. Bugün kasada 3 milyon TL nakit parasıyla Antalyaspor Kulübü Derneği'ni devrediyoruz. En başarılı faaliyetlerimizden birisi mağazalarımız oldu. Önceki yıla göre cirolarımız 5 kat arttı" sözlerine yer verdi. (Antalya Lider)

Yönetim Kurulu

Aziz Çetin

Osman Sapmaz

Mustafa Türker

Deniz Varol

Caner Canıtez

Mehmet Akdağ

Rıdvan Güzel

Levent Küçükçolak

Hasan Ali Onay

İbrahim Utku Taşkın

Mustafa Özdoğan

Denetleme Kurulu

Mehmet Aygün

Mehmet Çelik

Varol Astarcıoğlu

Haysiyet Kurulu

Kamile Yıldırım Gülgün

Ahmet Kiştin

İbrahim Şendil

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ