•  
    Galatasaray, Nagatomo yerine "OKSİJEN" buldu
  •  
    Forma savaşı da kızıştı, Max Kruse dibe vurdu!
  •  
    Ve Süper Lig'de TARİHE geçecek bir dibe vuruş!..
  •  
    Takım arkadaşlarından Nando'ya sürpriz anlar!
  •  
    Beşiktaş, kasıp kavuran
    3 deve meydan okudu

Andorra-Türkiye! Muhtemel 11'ler

A Milli Futbol Takımı, EURO 2020 Elemeleri H Grubu 10. ve son maçında deplasmanda Andorra ile karşı karşıya gelecek.

Kaynak: Sporx.com ve AA
Andorra-Türkiye! Muhtemel 11'ler
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Kasım 2019 01:25
A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu 10. ve son maçında deplasmanda Andorra ile karşı karşıya gelecek.

Ulusal Stadyum'da oynanacak mücadele TSİ 22.45'te başlayacak ve TRT 1'den naklen yayımlanacak.

Müsabakada, Slovakya Futbol Federasyonundan hakem Ivan Kruzliak düdük çalacak. Kruzliak'ın yardımcılıklarını Tomas Somolani ve Branislav Hancko yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Peter Kralovic olacak.

A Milli Takım'ın Andorra ile oynayacağı maçta ilk yarı önde kapatmasına 1.45 oran açıklandı. Karşılaşma için 2,5 Alt ve 2,5 Üst tercihlerinin oranları ise 1.70 olarak belirlendi. [Not: A Milli Takım'ın Andorra ile oynadığı 3 maçın 2'si 2,5 Alt bitti.] Bilyoner'de bu maça hemen oynamak için tıklayın...

MUHTEMEL 11'LER

Andorra

Gomes
Rubio
Garcia
Llovera
Nicolas
Clemente
Vales
Moreno
Cervos
Martinez
Alaez

Türkiye

Uğurcan
Zeki
Merih
Kaan
Umut
Okay
Ömer
Ozan
Hakan
Yusuf
Enes

- Hedef grup liderliği

EURO 2020'ye katılma hakkı elde eden A Milli Futbol Takımı, grup liderliği için Andorra maçını kazanarak, Fransa'nın deplasmanda Arnavutluk karşısında puan kaybını bekleyecek.

Son maçlar öncesinde 22 puanlı Fransa'nın 2 puan gerisinde yer alan ay-yıldızlı ekip, ikili averajda önde olduğu Fransa'nın Arnavutluk deplasmanında herhangi bir puan kaybı durumunda grubunu lider olarak tamamlayacak.

Türkiye'nin yer aldığı grupta TSİ 22.45'te Arnavutluk-Fransa ve Moldova-İzlanda maçları da oynanacak.

- Aday kadro

Milli takımda, Emre Belözoğlu, Burak Yılmaz, Cengiz Ünder, Cenk Tosun, Çağlar Söyüncü, Efecan Karaca, İrfan Can Kahveci, Mahmut Tekdemir ve Mert Günok aday kadrodan çıkarılmış, bu isimlerin yerine Ümit Milli Futbol Takımı'nda forma giyen Ahmed Kutucu, Berkay Özcan, Güven Yalçın ve Mert Müldür, kadroya alınmıştı.

A Milli Takım'ın Andorra maçı aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Kaleci: Sinan Bolat (Antwerp), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Altay Bayındır (Fenerbahçe)

Defans: Zeki Çelik (Lille), Nazım Sangare (Antalyaspor), Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Schalke 04), Mert Çetin (Roma), Umut Meraş (Le Havre), Hasan Ali Kaldırım (Fenerbahçe), Mert Müldür (Rapid Wien)

Orta saha: Deniz Türüç, Ozan Tufan (Fenerbahçe), Okay Yokuşlu (Celta Vigo), Yusuf Yazıcı (Lille), Emre Kılınç (Demir Grup Sivasspor), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Ömer Bayram (Galatasaray), Ahmed Kutucu (Schalke 04), Berkay Özcan (Medipol Başakşehir)

Forvet: Enes Ünal (Real Valladolid), Güven Yalçın (Beşiktaş)

Türkiye ile Andorra 4. kez rakip

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda rakibi Andorra ile tarihinde dördüncü kez karşılaşacak.

İki ülke A milli takımları daha önceki iki maçını 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ve bir maçını da 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri gruplarında oynamıştı.

Türkiye, 2013 yılında oynanan D Grubu karşılaşmalarında rakibini deplasmanda 2-0, sahasında da 5-0 mağlup etmişti. Ay-yıldızlı ekip Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nun ilk maçında ise 7 Eylül 2019'da İstanbul'da oynanan mücadeleyi 1-0 kazanmıştı.

Üç maçta rakibine 8 gol atan milliler, kalesinde ise gol görmedi.

- Milli takımın son 6 yıldaki en farklı galibiyeti Andorra'ya karşı

A Milli Futbol Takımı, 96 yıllık tarihindeki en farklı galibiyetlerinden birini Andorra karşısında elde etti.

Milli takım, 6 Eylül 2013'te Kayseri'de oynanan mücadelede rakibini 5-0 yendi. Umut Bulut'un "hat-trick" yaptığı karşılaşmanın diğer golleri Burak Yılmaz ve Arda Turan'dan gelmişti.

Bu sonuç, ay-yıldızlı ekibin son 6 yıldaki en farklı galibiyeti olarak da kayıtlara geçti.

Milliler, o tarihten bugüne kadar oynadığı 70 mücadelede 5 farklı bir galibiyet elde edemedi.

Ay-yıldızlı ekip bu süreçte Moldova (2 kez) ve Bulgaristan'ı 4-0 yendi.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Andorra ile oynanacak 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu maçıyla ay-yıldızlı ekibin başındaki 62. karşılaşmasına çıkacak. 

Ay-yıldızlı ekip, milli takımın başındaki ikinci dönemini geçiren Şenol Güneş yönetiminde 43'ü resmi, 18'i özel 61 maç oynadı. Milli takım, Güneş ile çıktığı 61 maçta, 31 galibiyet, 15 beraberlik ve 15 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde 92 gol attı, kalesinde 54 gole engel olamadı.

- Güneş yönetiminde 44. resmi maç

A Milli Takım, Şenol Güneş yönetimindeki 44. resmi maçını Andorra ile oynayacak. 

Türkiye, Güneş idaresinde oynadığı 43 resmi maçın 26'sını kazandı, 8'ini yitirdi, 9'unda ise eşitliği bozamadı.

Bu maçlarda 77 gol atan ay-yıldızlı ekip, kalesinde 33 gol gördü.

- Şenol Güneş dönemi milli maçlar

 A Milli Futbol Takımı'nın, Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle: 

 Tarih  Yer  Organizasyon Rakip  Sonuç 
 14.11.2019  İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İzlanda  0-0
 14.10.2019  Paris  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Fransa  1-1
 11.10.2019  İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri    Arnavutluk  1-0
 10.19.2019  Kişinev  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Moldova  4-0
 07.09.2019  İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Andorra  1-0
 11.06.2019  Reykjavik  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İzlanda  1-2
 08.06.2019  Konya  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Fransa  2-0
 02.06.2019  Antalya  Özel  Özbekistan  2-0
 30.05.2019  Antalya  Özel  Yunanistan  2-1
 25.03.2019  Eskişehir  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Moldova  4-0
 22.03.2019  İşkodra  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Arnavutluk  2-0
 18.02.2004   Adana   Özel  Danimarka  0-1
 19.11.2003   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Letonya  2-2
 15.11.2003   Riga  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Letonya  0-1
 11.10.2003   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İngiltere  0-0
 09.09.2003   Dublin  Özel  İrlanda Cumhuriyeti  2-2
 06.09.2003   Vaduz   Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Liechtenstein   3-0
 20.08.2003   Ankara  Özel  Moldova  2-0
 28.06.2003   St.Etienne   FIFA Konfederasyon Kupası  Kolombiya  2-1
 26.06.2003   Paris  FIFA Konfederasyon Kupası   Fransa  2-3
 23.06.2003   St.Etienne   FIFA Konfederasyon Kupası   Brezilya  2-2
 21.06.2003   Paris  FIFA Konfederasyon Kupası   Kamerun  0-1
 19.06.2003   St.Etienne    FIFA Konfederasyon Kupası   ABD  2-1
 11.06.2003   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Makedonya   3-2
 07.06.2003   Bratislava  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Slovakya  1-0
 30.04.2003   Teplice  Özel  Çekya  0-4
 02.04.2003   Sunderland  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İngiltere  0-2
 12.02.2003    İzmir  Özel  Ukrayna  0-0
 20.11.2002   Pescara   Özel  İtalya  1-1
 16.10.2002   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Liechtenstein   5-0
 12.10.2002   Üsküp  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Makedonya  2-1
 07.09.2002   İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri   Slovakya  3-0
 21.08.2002   Trabzon  Özel  Gürcistan   3-0
 29.06.2002   Daegu   Dünya Kupası Finalleri  Güney Kore  3-2
 26.06.2002   Saitama   Dünya Kupası Finalleri   Brezilya  0-1
 22.06.2002   Osaka  Dünya Kupası Finalleri   Senegal  1-0
 18.06.2002   Miyagi   Dünya Kupası Finalleri   Japonya  1-0
 13.06.2002   Seul   Dünya Kupası Finalleri   Çin  3-0
 09.06.2002   Incheon   Dünya Kupası Finalleri   Kosta Rika  1-1
 03.06.2002   Ulsan   Dünya Kupası Finalleri   Brezilya  1-2
 23.05.2002   Hong Kong   Özel  Güney Afrika  0-2
 17.04.2002   Kerkrade   Özel  Şili  2-0
 26.03.2002   Bochum  Özel  Güney Kore  0-0
 12.02.2002   Breda  Özel  Ekvador  0-1
 14.11.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Avusturya   5-0
 10.11.2001   Viyana  Dünya Kupası Elemeleri  Avusturya  1-0
 06.10.2001   Kişinev   Dünya Kupası Elemeleri  Moldova  3-0
 05.09.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  İsveç  1-2
 01.09.2001   Bratislava  Dünya Kupası Elemeleri  Slovakya  1-0
 15.08.2001   Oslo  Özel  Norveç  1-1
 06.06.2001   Bursa  Dünya Kupası Elemeleri  Makedonya  3-3
 02.06.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Azerbaycan  3-0
 25.04.2001   Gaziantep  Özel  Arnavutluk  0-2
 28.03.2001   Üsküp  Dünya Kupası Elemeleri  Makedonya  2-1
 24.03.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Slovakya  1-1
 28.02.2001   Amsterdam  Özel  Hollanda  0-0
 15.11.2000   İstanbul  Özel  Fransa  0-4
 11.10.2000   Bakü   Dünya Kupası Elemeleri  Azerbaycan  1-0
 07.10.2000   Göteborg  Dünya Kupası Elemeleri  İsveç  1-1
 02.09.2000    İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Moldova  2-0
 16.08.2000   Saraybosna  Özel  Bosna Hersek  0-2
Not: Skorlarda ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.  

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ