Ali Koç'tan Volkan Demirel açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımda kadro dışı bırakılan Volkan Demirel hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Ali Koç'tan Volkan Demirel açıklaması!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ekim 2018 15:24
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımda kadro dışı bırakılan Volkan Demirel hakkında açıklamalarda bulundu.

Kendisinin onayı olmadan Comolli ve Cocu'nun bir karar alamayacağını ifade eden Koç, "Bu dünyanın her yerinde olay. Kulübe uzun yıllar hizmet vermiş isimler, kendisini daha farklı pozisyonda görürler. Değişim olduğunda farklı tavır alırlar, bu dünyada da pek çok yerde olur. Fenerbahçe için Volkan Demirel'in tartışmasız aidiyet duygusu çok yüksek. 495 maça çıkmış, 16. senesinde, bunun büyük bölümünü kaptan olarak geçirmiş, bazen haklı, bazen haksız yere hakaretler yemiş, hatta milli maçta kendisini çıldırtacak noktaya gelmiş, Fenerbahçeliliği tartışılmayacak oyuncu. Ali Koç olarak Volkan'ı ilk geldiği zaman tanıdım. Kişilik olarak zaman zaman kızsam bile lider karakterli biri. İyi bir baba, iyi bir eş, çok güzel bir ailesi var. Nikah şahitliğini yaptım. İlk ve tek evine gittiğim futbolcu. Çocuklarımın gönlünde çok farklı yeri var zaten onlar haberi duyunca çok şaşırdılar. Her anlamda zor bir karardı. ne Comolli, ne de Cocu, benim inanmadığım bir kararı bana aldırtamaz. Comolli'ye vuruyorlar, Onur Başar'a vuruyorlar ve bana vurmaya zemin hazırlıyorlar" dedi. 

COCU VE COMOLLI, VOLKAN'A İNANDI

Volkan Demirel vakasının kulübe uzun süre hizmet eden futbolcularda yaşanabileceğini belirten Koç, "Geçene sene kaleci performansından şampiyonluğu kaybettik. Ancak buna rağmen belki çok duygusal ya da romantik davrandım bilmiyorum ama kötü performansına, yaşına rağmen değişim sürecinde Volkan'ın toparlayıcı bir rol oynayacağını düşündüğüm için kontratını uzatma kararı aldım. Volkan'ın 40 yaşına kadar oynama hayali vardı, onun kaptanlığına, liderliğine ihtiyacımızın olduğunu düşündüm. Birinci kaleci olamayabileceğini ona da söyledim. Bundan sonra Fenerbahçe'ye hizmetleri olacağını söyledim. Yen,i kaleci istenmesine rağmen hamle yapamadık. Finansal Fair-Play'den dolayı yapamadık. Cocu ve Comolli, Volkan'ı tanıdıkça çaba sarf edeceğine inandılar. Onu daha sonra birinci kaleci yaptık. Benfica maçları ve ondan sonraki maçlarda işler iyi gitmedi. Takım iyi oynamasına rağmen bir kaleci daha alınmasına karar verdik. Sonrasında Harun Tekin'i transfer ettik. Volkan'daki durum bence pek çok büyük kulüpte, büyük oyuncularla yaşanan bir durum" dedi.

VOLKAN DEMİREL ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU

Volkan Demirel'in çok iyi bir Fenerbahçeli olduğunun da altını çizen, "Volkan çok iyi bir Fenerbahçeli, bilinçli olarak kulübe zarar vermek istemez. Yeni kadro, kendisine yakın personelin ayrılmasından sonra etkilendiğini düşünüyorum. Kaleye başka birinin düşünülmesi, ailecek görüştüğü isimlerin yollanması, sonukların kötü gitmesi insani bir rahatsızlık yaratmış olabilir. Ancak siz yine de elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız. Bu kadar taraftarla bütünleşmiş bir oyuncu fazla sahiplenmeden dolayı hatalar yapabilir. Kayserispor maçından sonra o da konuştu, 'Takım olamadık, gruplaşmalar var' dedi. Açık açık konuşanı severim ama Volkan'ın sözleşmesini uzatırken takım ruhunu oluşturma konusunda yardımcı olmasını, Fenerbahçe ruhunu anlatmasını istedik. Tersini yapmadı ama beklentilerimizi yapamadı. 'Takım olamadık' dedi 'Sen ne yaptın takım olmak için?' Takımı yemeğe çıkardın mı, sportif direktöre söyledin mi? 'Yok söylemedim.' Sen her şeyi, her yerde söylüyorsun ama bunları söylemiyorsun" şeklinde konuştu.

VOLKAN, YARDIMCI HOCANIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Sonra Volkan, oynaması gerekenleri, oynaması gerekenleri söyledi ama 'Küstüm oynamam' olmaz. Ardından bardağı taşıran iki hareket yaptı. Samadıra'dan haber geldi, Volkan, yardımcı antrenör Erwin Koeman'ın üzerine yürümüş. Bir gün önce 'Canım sıkkın, biriyle kavga edeceğim' demiş. Samandıra'ya gittik, anladığım kadarıyla bir şey olmamış. 'Erwin Koeman, sen neden bana ters bakıyorsun.' şeklinde bir olay olmuş. Oradakeyken altı Türk oyuncu ile görüşme yaptık. Sonra Volkan orada benim kabul edemeyeceğim şekilde tartışmalara girdi. İlk önce bana, sonra da Semih Özsoy'a saygısızlık yaptı. 'Kes' dedik uzattı, sesini yükseltti. Sonrasında onunla birebir görüştüm. Başkanına bu saygısızlığı yapma cüretini gösteren bir sporcunun bizler yokken neler yapabileceğini düşündüm. Gördüm ki Volkan'ın uyanması lazım. Volkan sonrasında özür dileme adına hiçbir şey yapmadı. 

 VOLKAN DEMİREL'İN KADERİ KENDİ ELİNDE

Volkan Demirel'in affedilmesinin kendisinin elinde olduğunu ifade eden Koç, "Olayı alıp farklı yerlere çektiler. Kimse Fenerbahçe'den üstün değildir. Bir oyuncunun kadro dışı kalması, sözleşmesinin feshedileceği anlamına gelmez. Bir oyuncu da 16 yıldır orada diye diğer oyunculardan bir yere kadar farklı muamele görür. Hata yapan cezasını çeker. Sözleşmeli oyuncumuz, arzum doğru hareketler yapması. Döner mi, ne zaman döner, bırakır mı bu onun bileceği işler. Vefaya önem veren insanım. Jübile işlerini başlatmayı çok istiyorum. İnşallah Alex'e de sembolik bir jübile yaparız. Kendisi bilmez ama bunu Volkan ile başlatmak istiyorum. Hafta sonu Mehmet Topal'ı 500. maçına çıktı. Volkan, 5 maç sonra 500. maçına Fenerbahçe'de çıkacak. Zamanı gelince, yıllar sonra jübilesi yapılan futbolcu olmasını çok isterim. 3 yılık sözleşme istedi, biz 1 yıl verdik. Kalecilikten sonra eğitimin en iyisini alarak Fenerbahçe'de kaleci antrenörü olmasını isterim. Kendisiyle bir problemim yok. Umarım Volkan, onun bunun gazına gelmez. Kimin kime laf taşıdığı çok önemli. Ayrıca Aziz Yıldırım ile görüştüğü yönünde bir iddia ortaya atıldı. 15 yıl başkanlığını yaptı, çağırsa gidebilir, bir yerde denk gelseler çay içebilirler. Öte yandan doğruysa da görüşmemesi yanlış olur. Bizim hatamız, orada burada kanaat önderi gazetecilerle yemek yemiyoruz" dedi.

Tümü
TÜMÜ