Xabi Alonso: "Zidane farklı seviyede, inanılmaz"

İspanyol eski futbolcu Xabi Alonso, dünya futbolunun zirvesinde yer alan teknik adamlardan Zidane, Mourinho, Klopp ve Guardiola hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Xabi Alonso: 'Zidane farklı seviyede, inanılmaz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Aralık 2019 03:03
Real Sociedad B takımını çalıştıran Xabi Alonso, elit teknik adamlardan Zidane, Mourinho, Klopp ve Guardiola hakkında konuştu.

MOURINHO'DAN ETKİLENMİŞTİM

Jose Mourinho'yu değerlendiren Alonso, "Maçları çok iyi okuyor. Oyun esnasında ortaya çıkan durumlara verdiği reaksiyon ve yaptığı değişikliklerden çok etkilenmiştim" dedi.

GUARDIOLA BİR USTA

Xabi Alonso, Guardiola hakkında ise "Guardiola kadar futbolu bilen bir teknik adam yok. Ayrıca çok zeki ve şampiyonluklar kazanmakta bir usta" şeklinde konuştu.

KLOPP KARİZMATİK

Klopp'un oyuncularıyla kurduğu ilişkiye vurgu yapan İspanyol eski futbolcu, "Klopp'un karizması dikkat çekiyor. Ayrıca her maç sonunda oyuncularla ne kadar iyi ilişki kurduğunu görebilirsiniz. Antrenör için bu çok önemli" ifadelerini kullandı.

ZIDANE FARKLI BİR SEVİYE

Xabi Alonso, Zidane için "Diğerlerine çok saygı duyuyorum ama Zidane farklı bir seviyede. Real Madrid'de 2.5 yılda 3 kez Şampiyonlar Ligi'ni kazanması inanılmazdı" şeklinde yorum yaptı.Tümü
TÜMÜ