Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Silver, serbest oyuncu dönemini çok parlak karşılamadı!

NBA başkanı Adam Silver, Las Vegas'ta düzenlediği yıllık basın toplantısında, serbest oyuncu dönemi ve bununla ilgili kurallar söz konusu olduğunda, NBA'in "yapılacak çalışmaları" olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
NBA başkanı Adam Silver, Las Vegas'ta düzenlediği yıllık basın toplantısında, serbest oyuncu dönemi ve bununla ilgili kurallar söz konusu olduğunda, NBA'in "yapılacak çalışmaları" olduğunu söyledi.

Silver'ın yorumları, birkaç yıldız oyuncunun serbest oyuncu döneminin resmi başlangıcından önce üzerinde anlaşılan anlaşmalar yoluyla takım değiştirdiği serbest oyuncu dönemi sonrası geldi.

Silver, ligin yıllık yönetim kurulu toplantısında şunları söyledi:

"Özellikle serbest oyuncu dönemi ve bununla ilgili kurallar söz konusu olduğunda, yapacak işlerimiz olduğunu düşünüyorum."

"Ve dediğim gibi, bu halen aynı prensiplerle adil bir güç dengesi ve herkesin eşit bir başarı şansı olduğu bir durum. Bence ekiplerin bilmek istediği şey bu. Bana kalırsa zor durumlara düşüyorlar, çünkü bir oyuncu karşısında oturuyorlarsa ve olması gerektiğinden daha erken gerçekleşen konuşmalar ya da toplu iş sözleşmesi kapsamına girmeyen şeyler tartışılıyorsa, takımlar zor bir pozisyona düşüyorlar. Çünkü diğer takımların başka şeyler yaptıklarını okuyor ya da duyuyorlar. Ve günün sonunda, bu lig de şampiyonluk için yarışmakla ilgili."

"Benim görevim, tüm takımlarımız için adil bir kurallar bütünü oluşturmak ve herkes için açık ve anlaşılır bir kurallar dizisi uygulamaktır. Şu anda tam olarak orada değiliz."

Silver, serbest oyuncu döneminin resmi başlangıcından önce en azından bazı tartışmaların yapıldığını kabul etti. Bu yılki ücretsiz oyuncu dönemi, bu işin ne kadarının önceden yapıldığı konusunda bir şeyler göstermişti.

"KURAL UYGULANMIYORSA, NEDEN VAR?"

Silver, ifadelerini şu şekilde sürdürdü:

"Hem komite toplantılarımızdaki hem de yönetim kurulu toplantısındaki fikir birliğinin, bu kuralları tekrar gözden geçirip sıfırlamamız gerektiğini, yürürlükte olan bazı kuralların bir anlam ifade etmeyebileceğini düşünüyorum. Sanırım tartıştığımız şey buydu. Günün sonunda uygulayamayacağımız kurallara sahip olmamızın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Eğer insanlar 'bu kural var, ama takımların tam olarak uymadığı açık, peki neden var?' diyorsa, bunun ligdeki dürüstlük algısına zarar verdiğini düşünüyorum."

"Bence bu kurallar tekrar gözden geçirilmeli ve takımlarımız için neyin mantıklı olduğu hakkında kafa yorulmalı. Böylece takımlar arasında düz bir oyun alanı oluşturabiliriz ve takımlar, rakiplerinin de kurallara aynı şekilde uyduğuna güvenebilir."