Mesut Özil Arapların dilinde: "Çağın Muhammed Ali'si"

Arap basını, Mesut Özil'in kariyerini ve itibarını riske atarak, insan haklarını savunduğunu vurguladı. Mesut Özil için "Çağın Muhammed Ali'si" yorumu yapılırken, zulme baş kaldırdığının altı çizildi.

Haber; Akşam, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Mesut Özil Arapların dilinde: 'Çağın Muhammed Ali'si'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Mayıs 2022 14:47
Son güncelleme 17 Mayıs 2022 15:02
Mesut Özil'in kendisine yapılan tüm baskılara rağmen, kariyerini de riske atarak insan haklarını savunduğunun altı çizildi ve 'Çağın Muhammed Ali'si' yakıştırması yapıldı.

Inside Arabia'nın haberinde şu ifadelere yer verdi:

"Milyonlarca Müslüman Uygur Türk'ü, Çin hükümetinin toplama kamplarında işkence gördü. Mesut Özil, Çin'i Uygur Müslümanlarına zulmettiği için kınayan bir tweet attı. Bu tweetin sonuçları oldu ve Özil, Arsenal tarafından dışlanan bir isim halinde geldi

"MESUT ÖZİL HİÇBİR İNSANDAN KORKMUYOR"

Ayrıca Adidas da Özil'le yaptığı 22 milyon sterlinlik olan sponsorluk anlaşmasını sonlandırdı. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin şimdi 'soykırım' olarak tanımladığı şeye karşı çıkmak, Özil'e büyük bir mali ve duygusal maliyet getirdi.

Yine de İsrail işgali altındaki Filistinlilerin, Rus bombardımanı altındaki Suriyelilerin ve bir vekalet savaşının ortasında yakalanan Yemenlilerin maruz kaldığı vahşet hakkında farkındalık yaratmak için çabalıyor. Son olarak Özil, Hindistan hükümetinin dini azınlığa yönelik baskısını 'utanç verici' olarak nitelendirdi. Açıkçası Özil, hiçbir insandan korkmuyor ve çağımızın Muhammed Ali'sidir."

10'UN FORMASINI GİYECEK

Sezon sonunda Juventus'tan ayrılacak olan Dybala'nın Arsenal'le görüştüğü ve Topçular'a imza atması halinde Mesut Özil'in 11 numaralı formasını giyeceği belirtildi. 

Tümü
 Reklam