G.Saray büyük transfer fırsatını kaçırdı

Galatasaray, 1 Haziran-1 Temmuz döneminde Bursaspor’a 5 milyon lira (1.8 milyon euro) serbest kalma bedeli ödeyerek, Şener Özbayraklı’yı kadrosuna katabilirdi ancak geç kaldı.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
G.Saray büyük transfer fırsatını kaçırdı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Temmuz 2014 10:00
Sabri Sarıoğlu ve Emmanuel Eboue'yi gözden çıkararak sağ bek arayışlarına başlayan Galatasaray, Tarık Çamdal için Eskişehirspor'un astronomik taleplerde bulunması üzerine gündeme gelen Bursasporlu Şener Özbayraklı'da da sürpriz bir pürüzle karşılaştı.

Maliyeti Tarık Çamdal'a göre çok daha uygun olduğu belirtilen ve sözleşmesinde, "5 milyon liraya serbest kalır" maddesi de bulunan 24 yaşındaki Şener'in transferinde Cim-Bom geç kaldı. Çünkü Bursaspor'la 2 yıl daha sözleşmesi bulunan yetenekli futbolcunun sözleşmesindeki serbest kalma maddesinin süresinin dolduğu ortaya çıktı.

Şener'i serbest kalma bedelini ödeyerek transfer etmek isteyen kulüplerin özel sözleşmeye göre 1 Haziran-1 Temmuz arasında 5 milyon lirayı (yaklaşık 1 milyon 800 bin euro) Bursaspor'a ödemesi gerekiyordu. Söz konusu sürenin dolması nedeniyle Galatasaray'ın artık yeşil-beyazlı kulüple bonservis için masaya oturmak zorunda olduğu belirlendi. Sarı-kırmızılı kulübün B planı olan Şener'deki bu problem üzerine yüksek maliyeti nedeniyle askıya aldığı Tarık Çamdal konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam