F.Bahçe neden cezalandırıldı?

Fenerbahçe'nin UEFA'dan saha kapama cezası almasının temel sebebin taraftarlar tarafından yakılan meşale ve Marsilya ile oynanan UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde Fransa'da çıkan olaylar olduğu öğrenildi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
F.Bahçe neden cezalandırıldı?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2013 19:38
-SPORX ÖZEL- Fenerbahçe Spor Kulübü, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırıldı. Sarı-lacivertli kulüp BATE Borisov maçını seyircisiz oynayacak.

Fenerbahçeli yöneticiler ise durum için avukatlar ile oluşturacakları bir dosyayla UEFA'ya itiraz savunmasını sunacak.

Cezanın gerekçesi taraftarların UEFA 2012-2013 sezonu içinde tribünde gösterdikleri olumsuz ve kitaba uygun olmayan hareketleri olarak gösterildi.

MEŞALE TRİBÜNÜ DE TAKIMI DA YAKTI

Fenerbahçe'nin cezasında temel sebebin taraftarlar tarafından yakılan meşale ve Marsilya ile oynanan UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde Fransa'da çıkan olaylar olduğu öğrenildi.

Sarı-lacivertli kulüp UEFA maçları öncesi taraftarlarını bu konuda ciddi bir şekilde uyarırken korktuğu adeta başına geldi.

Peki Fenerbahçeli taraftarlar bu sezon UEFA kapsamında hangi maçlarda hangi eylemlerde bulunmuştu? İşte UEFA'ya takılan görüntüler ve bunların ardı ardına gelmesi sonucu ihtardan cezaya dönüşen eylem zinciri...

FOTOĞRAFLARIN BÜYÜK HALİ İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

8 AĞUSTOS 2012 - VASLUI DEPLASMANI8 AĞUSTOS 2012 - VASLUI DEPLASMANI 29 AĞUSTOS 2012 - SPARTAK MOSKOVA İLE İÇERİDE OYNANAN MAÇ29 AĞUSTOS 2012 - S.MOSKOVA İLE İÇERİDE OYNANAN MAÇ (2)25 EKİM 2012 - AEL LIMASSOL DEPLASMANI, YASAK OLAN BAYRAK
8 KASIM 2012 - AEL LIMASSOL İLE İÇERİDE OYNANAN MAÇ (2)
8 KASIM 2012 - AEL LIMASSOL MAÇI22 KASIM 2012 - MARSİLYA DEPLASMANINDA ÇIKAN OLAYLAR
22 KASIM 2012 - MARSİLYA DEPLASMANINDA ÇIKAN OLAYLAR (2)

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
 Reklam