Ergin Ataman: "Misyonumuzu yerine getirdik"

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, Büyük Britanya karşısında alınan galibiyeti değerlendirdi.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Ergin Ataman: 'Misyonumuzu yerine getirdik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Temmuz 2022 20:04
Büyük Britanya'yı deplasmanda 85-71 mağlup eden A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda başantrenör Ergin Ataman, maçın ardından görüşlerini aktardı.

Ataman, "Bu tip deplasmanlarda galibiyet çok önemli. Puanlama açısından bizim için kritik bir maçtı. Yeni bir takımız, yeni bir koç, takıma yeni gelenler var. Onun için gereksiz top kayıpları yaptık ama ona rağmen 85 sayıyı bulduk. Savunmayı iyi yaptığımızı düşünüyorum." dedi.

Deneyimli başantrenör ayrıca, "Bugün için misyonumuzu yerine getirdik. Bu maçı mutlak kazanmamız gerekiyordu. İkinci yarıda biraz zorlandık ama ikinci yarı kontrolü aldık, net bir galibiyetle Türkiye'ye dönüyoruz." sözlerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında da konuşan Ergin Ataman, "İngiltere maçı bizim için önemli bir maçtı. Kazanmamız gereken bir maçtı." değerlendirmesini yaptı.

A Milli Takım başantrenörü, maçın ikinci yarısında savunma agresivitesini artırarak, pota altında ikili oyunlar, Yurtseven ve Şehmus Hazer'in çaldığı toplar ve Shane Larkin'in bulduğu sayılarla maçın kontrolünü ellerine aldıklarını bildirdi.

Newcastle'da önemli ve mükemmel bir galibiyet elde ettiklerinin altını çizen Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni bir takımız. Yeni bir kadro var ve ben oyuncularımın bu almış olduğu sorumluluk ve vermiş olduğu mücadeleden çok memnunum. En iyi şekilde Türkiye'yi, ay yıldızlı bayrağı bu akşam burada temsil ettiğimizi düşünüyorum. İngiltere'nin bu sahada oynadığı son 3 maçta, Almanya, Fransa ve son olarak Yunanistan'ı yendiğini düşünürsek, önemli bir galibiyet. Her ne kadar bizim seviyemizde bir takım olmasa da önemli, buradan galibiyet çıkarmak bizim için çok önemli."

"AVRUPA'YA ÇOK GÜZEL MESAJ VERDİK"

Ataman, bu akşam çok sayıda Türk tarafın da kendilerini desteklediğinin altını çizerek, "Bu da bizim birlikteliğimizi, gücümüzü gösteriyor. Bu bizde, hepimizde ciddi sinerji yaratıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Maç için Newcastle'a gelen Türk taraflara da teşekkür eden Ataman, "Avrupa'ya çok güzel bir mesaj da vermiş olduk. Her yerde biz varız." diye konuştu.

"EKSİK OYUNCULAR, AĞUSTOS'TA KATILACAK"

Ataman, özellikle milli takıma antrenörlük yapmanın kendisi için çok önemli olduğunun altını çizerek, Türkiye'ye temsil etmekten onur duyduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Ataman, eksik olan takım oyuncularının da ağustosta ekibe dahil olacağını vurgulayarak, böylelikle takımın çok daha güçleneceğini belirtti.

Oyunculardan Larkin'in de artık Türk milli takımının bir parçası olduğunu ve Türkiye'de yaşadığı için iyi hissettiğini belirten Ataman, Larkin'in takıma büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ