Altay'a transfer yasağı kapıda

Mevcut oyuncuları takımda tutmak için acilen kaynak bulması gereken Altay'ın yeni yönetimi, bu kaynağı bulamazsa kulübü çok zor günler bekleyecek. Kulüp uzun vadede yeni transfer yasağı ve puan silme cezası ile karşılaşabilir

Haber; Yeni Asır, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Altay'a transfer yasağı kapıda
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Mayıs 2022 15:27
Spor Toto Süper Lig'e evindeki Kasımpaşa maçıyla veda ederek sezonu tamamlayan Altay, resmen korku tüneline girdi.

Kasımpaşa maçı öncesi genel kurulda kulübün sahipsiz kalmaması için aday olarak başkanlığa seçilen Ayhan Dündar ve kurmaylarını zorlu bir hafta bekliyor. Pinares, Lis, Bamba, Paixao ve Aka'nın sezon içinde veda ettiği Altay'da yönetim, mevcut futbolcuların alacaklarını ödeyerek takımda tutmak için bir hafta içinde acilen en az 50 milyon liralık bir kaynak yaratmak zorunda...

Henüz finansal bir desteği olmayan Dündar ve ekibinin mevcut futbolcu alacaklarını ödememesi halinde kulübü yaptırımlar bekliyor.

TÜM TAKIM DAĞILABİLİR

Yeni sezonda da takviye yapamayacak olan kulübe iki dönem daha transfer yasağı gelmesi öngörülürken, Büyük Altay puan silme gibi cezalarla da karşılaşabilir. Ayrıca ödemelerin yapılmaması halinde futbolcuların vedasına engel olamayacak olan İzmir ekibi, Birinci Lig'de mücadele edecek takımı oluşturmak için sadece altyapıdan destek alabilecek.

KALECİ LİS KAÇTI BONSERVİSTEN OLDU

Altay, sezon başında transfer ettiği ve performansıyla transferin gözdesi olan kaleci Mateusz Lis'in alacakları nedeniyle sözleşmesini tek taraflı feshetmesiyle bonservis gelirinden oldu.

Tümü
 Reklam