Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Popovich'ten, Bam Adebayo'ya: "Hazır değilsin"

Miami Heat uzunu Bam Adebayo, önceki yaz San Antonio Spurs ve ABD Milli takımı koçu Gregg Popovich'e göre "hazır değilmiş".

Miami Heat uzunu Bam Adebayo, önceki yaz San Antonio Spurs ve ABD Milli takımı koçu Gregg Popovich'e göre "hazır değilmiş".

22 yaşındaki Adebayo, efsanevi koçun Ağustos ayında ABD Takımı kadrosundan kendisini neden kestiğini açıklarken, ona söylediklerini anlattı.

Şu anda bir kırılma sezonu geçiren ve oldukça güzel basketbol oynayan Adebayo, Popovich'in bu görüşü için "herkesin kendine ait fikirleri var" şeklinde konuştu.

Miami Herald'dan Barry Jackson, Adebayo ile sohbetini şöyle kaleme aldı:

"Hazır olmadığımı söyledi" dedi Adebayo bana. 'Herkesin kendine ait fikirleri var, sanırım ona göre hazır değildim.'

Pop başka bir şey söyledi mi? diye sorduğumda, Adebayo 'Hayır' dedi.

Adebayo'nun tepkisi ne olmuştu? 'Her neyse artık. Önümde büyük bir sezon vardı ve zihnimi o sezon için endişelenmeye kaydırmıştım.'

Yani Adebayo, Heat Çarşamba gecesi Miami'de ve önümüzdeki Pazar günü San Antonio'da oynadığında ekstra bir motivasyon olacak mı? Sonuçta, insan tabiatı bunu gerektirebilirdi.

Adebayo, buna 'Bu insan tabiatı. Ben herkese karşı aynı oynamaya bakıyorum. Sadece Spurs ve Pop'a karşı değil. Ligi etkim altına almaya çalışıyorum, bu takımın kazanmasına ve bir şampiyonluk kazanmaya çalışıyorum.' cevabını verdi."