X

Murat Şahin'den iki penaltı sözleri!

Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Murat Şahin, Başakşehir maçı sonrası, "Bir elle pozisyon var, bir Vida'nın çekilme pozisyonu var." ifadelerini kullandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Murat Şahin'den iki penaltı sözleri!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ekim 2021 22:42
Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Murat Şahin, Başakşehir'e 3-2 yenildikleri maçın ardından konuştu.

Maçı değerlendiren teknik adam, "Maçtan önce düşündüğümüz şeyleri sahaya yansıtamadık. Bu şekilde sonuçlar alabiliyorsunuz. Gönül isterdi ki burada kazanalım. Özellikle ilk yarı takım halinde hiçbir şeyi doğru yapmadık. 2. yarıda oyuncu değişiklikleriyle bir tepki verdik, skoru da yakaladık. İyi oyun, kötü oyun tartışılır ama bu seviyelerde bu kadar kolay 2 gol yemememiz lazım. Zaman zaman bu sonuçlar olabiliyor, önemli olan toparlanıp önümüze bakmak. Nedenleri aramızda konuşup, kısa sürede çözüp, önümüze bakacağız" dedi.

"BİR EL VAR, VIDA POZİSYONU VAR"

Tartışmalı pozisyonlarla ilgili görüşleri sorulan antrenör, "Bir elle pozisyon var, bir Vida'nın çekilme pozisyonu var. Çok görmediğim için bir şey demeyeceğim ama genel anlamda bugün üzgünüz. İstediğimiz oyunu sergileyemeyince bizler için de üzücü" ifadelerini kullandı.

2 oyuncu haklarını kullanmamalarının nedeni sorulan Murat Şahin, "Çok fazla oyuna müdahale etmek istemedik. 3-1 olduktan sonra da oyunu değiştirebileceğimizi düşünmediğimiz için tercihte bulunmadık" diye konuştu.

"GÖRÜNTÜ PENALTI GİBİ DURUYOR"

Murat Şahin, Beşiktaş'ın Vida'nın yerde kaldığı pozisyonda penaltı beklediğinin hatırlatılması üzerine ise "Görüntü penaltı gibi duruyor ama akan oyunda çekmenin derecesi ne bilmiyorum. Bu sene bunlarla çok fazla karşılaşıyoruz. Kazandığımız penaltının da VAR'da çok fazla izlendiğini düşünüyorum. Çok net bir penaltı bence ama kötü oyunu veya aldığımız mağlubiyeti başka nedenlere bağlamak istemiyoruz." şeklinde konuştu.

Takımda bu sezon önemli isimlerin sakatlandığını aktaran Şahin, "Takımın dengesi, beraber oynaması, aynı ritmi yakalaması zaman alan bir şey. Çok fazla sakat olunca geri dönmesi, form tutması süre alıyor. Bunları zaman zaman yaşayacaksınız. Biz şimdi yaşıyoruz ama bunu atlatamayacak, teknik heyet ve oyuncu grubu değiliz. Biz oyuncu grubumuza inanıyoruz. Bundan çok çabuk sıyrılıp önümüze bakacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"HİÇBİR MAÇ OYNANMADAN KAZANILMAZ"

Murat Şahin, "Önünüzde çok zorlu maçlar var. Bu maçlara takımı hazır görüyor musunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Hazırız. 1-2 mağlubiyet aldık diye hazır değil, değiliz. Hiçbir maç oynamadan kazanılmaz. Bugün iyi oynamadık. 1-1'den sonra iki kolay golü yemememiz lazım. Bu seviyede bu golleri yerseniz maçı çevirmek kolay değil. Oyuncu değişiklerinden sonra, oyuna adapte olmak için skoru da bulduk ama bu tarz gollerle demoralize olmanız maçı kaybetmenize neden oluyor. Ama demek değil ki önümüzdeki maçlarda da bunu yaşayacağız. Bu maçlardan ders çıkarıp devam edeceğiz."

Beşiktaş yardımcı antrenörü, son olarak takımdaki sakat oyuncuların durumunun sorulması üzerine "Pjanic ile Kenan yarın antrenmana çıkacaklar, takımla çalışacaklar. Nkoudou ile Mehmet Topal'ın zamana ihtiyacı var. Minimum 10 güne ihtiyaçları var. Ama Pjanic yarın takımla çalışacak. Onunla ilgili kararı, hoca salı günü konuşarak, idmandaki durumuna bakarak verecek." açıklamasında bulundu.Tümü
 Reklam 
TÜMÜ