Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kyrie, Boston Celtics taraftarlarına ateş püskürdü!

Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving, dün gece Boston Celtics taraftarlarının öfkeli tezahüratlarına kibar davranmadı.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving, dün gece Boston Celtics taraftarlarının öfkeli tezahüratlarına kibar davranmadı.

Instagram hikayesinde yayınladığı uzun bir yazılı cevapta, sağ omuz sakatlığı nedeniyle Boston'a dönüşünü kaçıran Irving, Boston'ın 121-110'lik skorla Nets'e karşı kazandığı maç sırasında "Kyrie berbat" tezahüratı için Celtics taraftarlarını azarladı.

Kyrie'nin IG story'sindeki uzun yazı şu şekildeydi:

"Bunlar her zaman oluyor ve bu gece olanlar, spor/eğlence sektörünün sadece her zaman cahil ve rahatsız edici olacağının bir göstergesi olacak. Bu, bazı insanların yaşadığı gerçek dünyada ÇOK çok az anlamı olan bir şey, çünkü daha önemli şeyler olup bitiyor. Bir potaya atılan lanet bir toptan daha fazlası anlamına gelen bir hayat bulmak ya da bir insan olarak popülaritenizi temel alan bir toplum içinde bir kafeste olmak, hatta ailenizden biri vefat ettiğinde, ailenizin reisi konumuna geçmek ve bu olduktan sonra hayatla nasıl başa çıkılacağını bilememek gibi."

"Ama bu spor ve eğlence sektörü, birisinin mental sağlığı ve huzurundan daha önemli, değil mi? Ya da insanların başından her gün geçenlere rağmen, NBA ve taraftarlar için çıkıp performans göstermesi gerekiyor, değil mi? Her şey sizi çok seven taraftarlar ve organizasyon için mi gerçekten? Bir daha düşünün, bu bir OYUN. Ve bilet alanlar ile evdeki izleyicilere, taraftarlık tecrübesi pazarlanırken, İNSAN olanların insan gibi gözükmemesini sağlıyor."

"Sonra bu medya ağlarının tümüne, bunları gerçekten iyice düşünmek için değerli bir şeymiş gibi yayıyorlar. Ve fikirlerinin, değişim için hep konuşan ve eylemde bulunan, gerçek kültürel liderler için değerli olduğuna inanıyorlar. Bunlar, alakasız bilgilerle bir durumun gerçeğini süsleyen büyük bir hile! Ben her zaman gerçeği söyleyen kişi olacağım tabii. Amaçlı ve ruhsal bir yaşam, herhangi bir spor arenasından veya eğlence alanından her zaman daha büyük ve daha anlamlı olacaktır."

"Bu oyun kontrol edilmek ve bir drama olarak gösterilmek demek değildir, sevgiyi göstermek içindir. Sanat sevgisi, bu dev spor/eğlence sirkindeki saf insanları ayakta tutan tek lanet şey. Önünüzde eğlence olarak oynanan oyuna bu kadar düşmeyin, asla HAYATLA uğraşmak kadar ciddi olmayacak."


Celtics taraftarları, dün geceki maçı uzun zamandır bekliyordu ki bu, Irving'in serbest oyuncu olarak ayrıldığından beri Boston'daki ilk maçı olacaktı. Irving, 2018-19 sezonundan önce Celtics ile yeniden anlaşmayı planladığını söylemiş ve Şubat ayında bu sözlü taahhüdünü kesin olarak geri çekmeyi planladığını belirtmişti. Bu da, Boston'daki birçok insanı rahatsız etmişti.

Dün geceki tezahüratlar, Celtics taraftarlarının eski point guardları için ortaya koydukları tek şey değildi. TD Garden'ın dışarısında, Irving'in yüzünü "Coward" (Korkak) kelimesiyle damgalayan bir resmin bulunduğu el ilanları da bulunuyordu.

Eğer Irving bu gece de oynayamazsa, Nets'in 21 Mart'ta bu sezon Boston'a geri döndüğü maçta, eski ekibiyle yüzleşmek için bir şansı daha olacak.