Josef de Souza: "Onun gibisini görmedim"

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, Türkiye'de geçirdiği günleri ülkesinin basınına anlattı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Josef de Souza: 'Onun gibisini görmedim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Şubat 2016 16:51
-SPORX DIŞ HABERLER- Fenerbahçe'nin sezon başında kadrosuna kattığı Josef de Souza, Brezilya basınına Türkiye'de geçirdiği günler ve hedefleri üzerine açıklamalarda bulundu. 27 yaşındaki Sambacı, Avrupa Ligi'ni kazanmak istediklerini belirtirken, Türkiye'de mutlu olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe'ye gelmesinde 'para' faktörünün de olduğunu belirten Josef, "Brezilya'dan ayrılmam zordu, ancak işin finansal boyutunu da düşünmem gerekiyordu. Eğer karşınıza gerçekten iyi bir fırsat çıkarsa, kullanmak zorundasınız, çünkü kariyerimiz kısa. Brezilya Milli Takımı'na da döneceğimi düşünüyorum. Tekrar hatırlanacağım yönünde inancım var" dedi.

"AVRUPA LİGİ'Nİ KAZANMAK İSTİYORUZ"

Avrupa Ligi'nde zaferi hedeflediklerini vurgulayan Brezilyalı , "Avrupa Ligi bizim için çok önemli. Gerçekten kazanmak istiyoruz. Lokomotiv Moskova ile karşılaşacağız. Bununla birlikte, bu maçlar Brezilya ile birçok başka ülkede de maçların yayınlanmasına olanak sağlıyor" diye konuştu.

"TATİL YAPMIYORUM"

Türkiye'de mutlu olduğunu kaydeden Fenerbahçeli oyuncu, "Türk futboluna çok çabuk adapte oldum. Bu beni pozitif anlamda şaşırttı. Şehir çok güzel. Türkler, Brezilyalılara karşı çok sıcak. Sakatlıktan uzak kalmak ve iyi performansımı sürdürmek için çalışıyorum ve tatil yapmıyorum" ifadelerini kullandı.

"G.SARAY GERİDE KALDI"

Beşiktaş ile çekiştiklerini söyleyen 27 yaşındaki futbolcu, "Burada rekabet hat safhada. Şu anda Beşiktaş ile şampiyonluk için çekişiyoruz ki, iyi isimleri transfer ettiler ve gün geçtikçe gelişiyorlar. Ay sonunda derbide onlarla karşılaşacağız. Tabii ki Galatasaray ile rekabet çok büyük, ancak onlar puan durumunda çok geride kaldılar" bilgilerini aktardı.

"GÖRDÜĞÜM EN İYİ OYUNCU GANSO"

Hayatında gördüğü en teknik oyuncunun Sao Paulo'da forma giyen 26 yaşındaki Ganso olduğunu söyleyen Josef de Souza, "Sao Paulo'dan her zaman haberdarım. Maçları takip ediyorum ve haberleri de internetten okuyorum. Beni milli takıma götüren takım Sao Paulo'ydu. Orada arkadaşlarım var. Ganso gibi teknik bir oyuncuyla hiçbir zaman oynamadım. Tamamen farklı bir oyuncu. Brezilya futbolu onun gibi bir oyuncuya sahip olduğu için şanslı" diyerek sözlerini noktaladı.

Fenerbahçe'nin vazgeçilmezleri arasında yer alan Josef, bu sezon 29 maçta 2 gollük bir performans sergiledi.

Tümü
TÜMÜ