Galatasaray'da Fatih Terim istifa edecek mi? Başkan adayı mı olacak?

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmemesinin ardından seçim kararı 1 ay içinde alınacakken, Fatih Terim'in takınacağı tavır da merakla bekleniyor.

Haber; Sporx.com
Galatasaray'da Fatih Terim istifa edecek mi? Başkan adayı mı olacak?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Mart 2019 11:16
Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetiminin idari yönden ibra edilmemesinin ardından teknik direktör Fatih Terim'in alacağı karar da merakla beklenmeye başlandı.

Dursun Özbek döneminde göreve getirilen ve Mustafa Cengiz'in başkanlığa geçmesinin ardından kendisine "nezaketen" istifa kararını ileten Fatih Terim görevinde kalmış ve sonrasında uzun süreli sözleşme kararı alınmıştı.

Mustafa Cengiz de Fatih Terim ile yeni sözleşme yapmak için genel kurul sonrasını beklediklerini, "Devre arasında imzalayacaktık ama fırsat bulamadık. Genel kuruldan sonra imza töreni yapacağız" sözleriyla açıklamıştı.

Terim'in görevine devam etmeyi planladığı ancak gelecek yeni yönetimi de bekleyerek bir karar alınacağı belirtiliyor.

SÖZLEŞME İÇİN ANLAŞILDI ANCAK...

Galatasaray'da önce Fatih Terim'in sözleşmesinin 2021'e kadar uzatıldığı açıklanmış, ardından da 5 yıllık bir kontrat yapıldığı belirtilmişti. Ancak sarı-kırmızılı yönetim, deneyimli hocayla sözleşmesini henüz resmi olarak imzaya dökmemişti.

Fatih Terim'in Galatasaray ile mevcut sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

"BAŞKAN ADAYI OLACAK" İDDİASI!

Öte yandan Fatih Terim'in adı son dönemde birçok kez olduğu gibi bir kez daha Galatasaray başkanlığı için anılmaya başlandı. Fatih Terim daha önce bu konunun gündeme gelmesi üzerinde böyle bir planının olmadığını açıklamıştı.

Fatih Altaylı kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Fatih Terim'in Galatasaray'a başkan olması gerektiğini ifade ederek, "Bu yönetim kötü olabilir, camiayı taşıyamayabilir ancak Galatasaray'ı bu noktaya getirmenin kimsenin hakkı yok. Madem işler bu noktaya geldi, yönetim istifa etti, Fatih Terim başkan olsun. O zaman sussun. Madem kendini o noktaya konumlandırmışsın, bankalarla sen konuş, parayı sen bul, transferleri sen yap, elini sen taşın altına koy. Başarırsan başarır, başaramazsan susarsın" şeklinde konumuştu

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ