Fethi Pekin: "Derbiyi kazanacağımızdan eminim"

Fenerbahçe Yöneticisi Fethi Pekin canlı yayında Beşiktaş ile oynanacak derbi maçla ilgili açıklamada bulundu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Fethi Pekin: 'Derbiyi kazanacağımızdan eminim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Mart 2023 18:27
Son güncelleme 31 Mart 2023 19:19
Fenerbahçe Yöneticisi Fethi Pekin, A Spor canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Pekin, Beşiktaş ile oynanacak derbi karşılaşması için, "Beni tanıyan bilir, maçla ilgili uğurlarım var, maçla ilgili konuşmam. Takımımıza başarılar diliyorum. Onların başarısından eminim. Bu maçı kazanacağımıza eminim" diye konuştu.

Fethi Pekin, şampiyonluk yarışı için gelen soruya, "İnşallah iki kulvarda da ipi biz göğüsleyeceğiz." cevabını verdi.

Taraftarlara da mesaj gönderen Fethi Pekin, "Taraftarımız, Fenerbahçe'ye destek olsun. Zarar verenleri aralarından ayıklasınlar. Fenerbahçemize destek olsunlar. Fenerbahçe, taraftarı ile var. Fenerbahçe taraftarı, biliyorsunuz 12 numaradır." ifadelerini kullandı.

7 TARAFTARA VERİLEN ÖMÜR BOYU MEN

Fethi Pekin, Sevilla maçından sonra 7 taraftarın ömür boyu stadyumdan men edilmesiyle ilgili verdikleri karar için şu sözleri kullandı;

"Buna ne çaremiz olabilir diye birçok temaslarımız, girişimlerimiz oldu. Sevilla maçında olanları biliyoruz. Tam takımımız üstünlüğü sağlamışken, belki de eleyecekken, birkaç tane kendini bilmezin, sahamıza çakmak, şarj makinesinin fişi... Hepsinin görüntüleri var. Kameralar var. Emniyet görevlileri de kendi tespitlerini yapıyor. Emniyet 4 kişiyi tespit etmiş, biz 7 kişiyi tespit etmiş. Başkanımız ve yönetim olarak karar verdik. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. 7 kişi ile başladık, bu ilktir, bu devam edecek. Fenerbahçe'ye zarar verenlerle ilgili bu uygulamaya devam edeceğiz. Durmayacağız. Dün UEFA'dan cezayı yedik. Yabancı madde atılmasından dolayı 40 bin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 14 bin euro, 5 bin kişilik seyir yasağı. Düşünün, koyun alt alta bunları, zarara bakın. 5 bin kişi senin maçını seyredemeyecek. 5 bin tane bilet satmaktan oldun. Bir de o zarar var. Buna bir son vermemiz gerekiyor. Bunun arkasında duracağız. Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Bu şahısların hepsi 6222'den yargılanıyor. Yargılama bitecek bir gün, suçluluğu ortaya çıkacak bu şahısların. O zaman ne olacak, ben o 40 bin euro'yu faiziyle o şahıslardan tazmin edeceğim. Bu artık bardağı taşıran son damladır. Kulüpler bu kararları hak etmiyor. UEFA turnuvalarında yaptığımız eylemler, başta ülkemiz, takımımızla ilgili kötü algı yaratıyor. Buradan bütün camialara sesleniyorum, bu kararımızın arkasında herkes dursun. Diğer kulüplerimizi ve federasyonumuza sesleniyorum, herkesin bunun arkasında dik bir şekilde durması lazım. O stadyumlarımıza eşiyle gelen var. Stadyumlarda kadınlarımız var. Ben 7-8 yaşındaki oğlumu götürüyorum. Daha maç başlamadan önce, anons yapılıyor, merdivenleri boş bırak, küfürlü tezahürat yapma diye, daha o başladığı anda ona küfrediyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Sonuna kadar arkasındayız. Fenerbahçe olarak bizim uygulamamız bu şekilde olacak"

Tümü
 Reklam