Fenerbahçe için kritik dava 6 Kasım'a ertelendi

Fenerbahçe'yi yakından ilgilendiren 'Futbolda şike kupası davası', 6 Kasım Cuma gününe ertelendi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Fenerbahçe için kritik dava 6 Kasım'a ertelendi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Temmuz 2020 13:41
İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'Futbolda şike kupası davası'nda aldığı kararı Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nin usul eksikliği nedeniyle bozması sonucu davanın yeniden görülmesine başlandı.

Çağlayan Adliyesi'nde yeniden görülmeye başlanan davaya Fenerbahçe BAşkanı Ali Koç, sarı-lacivertlilerin eski başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin ve eski yöneticilerden Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Mahmut Uslu, Önder Fırat, Cenk Başak ve Yasemin Merçil de iştirak etti.

İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nin 'futbolda sözde şike' davasında aldığı 'usul eksikliği' nedeniyle bozma kararına uyulmasına oybirliğiyle karar verdi.

Mahkeme, Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte 6 kişinin dosyasının ayrılmasına, 2016/62 nolu dosyanın incelenmek üzere istenmesine ve yeni duruşmanın da 6 Kasım 2020 tarihine ertelenmesine hükmetti.


"BERAAT KARARLARI KESİNLEŞECEK"

Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, yeniden görülmeye başlanan Futbolda Sözde Şike Davası'nın 6 Kasım'a ertelenmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Fethi Pekin'in açıklamaları şöyle:

"Bildiğiniz gibi Sözde Şike Davası'nın Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nce usul bozması neticesinde 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gelen dosyanın ilk duruşması bugün yapıldı. Biz de buradan Başkanımız, ben ve Genel Sekreterimiz Burak Bey ile beraber davayı takip ettik. Duruşmadaydık. Sanıkların Yargıtay bozma kararına karşı diyecekleri soruldu. Sanık müdafilerine diyecekleri soruldu. Kendileri beraat kararının onanmasını talep ettiler. Mahkeme usul bozma kararına uydu. Bazı usulsüzlüklerin giderilmesi gerekecek. 23 Ağır Ceza'daki dosyanın getirilmesine karar verdi. Bir de bazı sanıkların Aziz bey de dahil olmak üzere, sanık demeye de dilim elvermiyor ama tabi hukuki süreçte bu sıfatlar geçerli. (Mahkeme) Tefrik taleplerini kabul etti. Olumlu bir gelişme. Davanın hızlı yürümesi için. Duruşma 6 Kasım'da yapılacak. Yakından takip etmeye devam edeceğiz. Bu süreç çok uzun sürdü. İçerisinde de çok garip şeyler, tuhaf, tuhaf şeyler var. Biliyorsunuz tamamen Fenerbahçe'ye karşı yapılmış bir tuzak, kumpas, darbe girişimidir. Sonuna kadar mücadele ederiz. Beraat kararları da kesinleşecektir. Fenerbahçe aklandıktan sonra haklarını sonuna kadar arayacaktır."Tümü
TÜMÜ