Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Carlisle'dan, LaVar'a platform veren ESPN'e büyük tepki

Dallas Mavericks'in tecrübeli koçu Rick Carlisle, "kendini beğenmiş patavatsız " LaVar Ball'a bir platform sağladıklarından ötürü ESPN'e tepki gösterdi.

Dallas Mavericks'in tecrübeli koçu Rick Carlisle, "kendini beğenmiş patavatsız" LaVar Ball'a bir platform sağladıklarından ötürü ESPN'e tepki gösterdi.

Carlisle, Lakers koçu Luke Walton'ın ekibiyle arasındaki ilişkiyi kaybettiğini iddia eden Ball'la yapılan son ESPN röportajından dolayı öfkesini dile getirdi. Walton bu duruma yanıt vermiş ve ikili arasında tansiyonu yükselmeyen tek taraflı bir gerginlik olmuştu.

Carlisle'ın tepkisi ise sertti ve elçi konumundaki ESPN'i, LaVar'a bu konuşma platformunu sağladıkları için suçladı.

"Antrenör birliğinin başkanı olarak son ESPN makalesini utanç verici olarak görmekteyim. Luke Walton genç bir ekibi çalıştıran müthiş bir genç antrenör. Ve bu zor bir iştir, inanmazsanız bana sorabilirsiniz. Bunu biz de şimdi yaşıyoruz. Geçen sene de yaşadık. ESPN bir NBA ortağı ve harika da bir ortak. Ancak ortaklığın bir parçası olarak antrenörler, kendilerinin erişim, röportajlar ve bu gibi şeylere ulaşmalarında çok şey yapmaktalar. Bunun karşılığında, onlar da antrenörlerine arka çıkmalılar. Bir NBA oyuncusunun babasının fikrini, meşru bir kaynak gibi yayınlamak güven kaybını doğurur. ESPN'e karşı olan güvenimizi yaralar. Koçlarımız bu duruma kızgın, çünkü Luke Walton bunu haketmiyor. İki sene önce veteran bir takımı alarak üst üste 24 maç kazandırdı. (Warriors'ın başına geçtiği dönem) Ki bu da harika bir başarıdır. Buradan da Lakers'taki işini kazandı. Bu tür cahil dikkat bozanlarla uğraşmak, üzücü."

LaVar Ball, yaptığı alışılagelmişin dışındaki yorumlarla medyanın gözdesi olmuştu. Geçtiğimiz senenin başlarında bu maraton, oğlunun Warriors süperstarı Stephen Curry'den iyi olduğunu söylemesiyle başlamıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE