450 bin euroya Final Four'a!

Genel Menajer Gherardini ile yardımcısı Ömer Onan'ın 2. tur öncesi yaptığı Zisis hamlesi Final-Four'un anahtarı oldu.

Haber; Milliyet
Abone Ol
450 bin euroya Final Four'a!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Nisan 2015 06:12
Son Avrupa şampiyonu Maccabi Electra’yı, çeyrek final serisinde 3-0 ile geçen ve tarihinde ilk kez Final-Four’a yükselen Fenerbahçe Ülker, takımın başındaki tecrübeli isimlerin farkını her geçen gün biraz daha hissediyor.

Genel Menajer Gherardini ile yardımcısı Ömer Onan’ın ikinci tur öncesi yaptığı ustaca hamle ve gerçekleştirilen Nikos Zisis transferinin ne kadar anlamlı ve isabetli olduğu son dönemde bir kez daha anlaşıldı.

Ya gelmeseydi!

Hele Hickman’ın sakatlandığı ve sezonu kapattığı şu dönemde “Ya Zisis gelmeseydi?” sorusu, akıllardan bir türlü gitmiyor. Geçtiğimiz yıl Kenan Sipahi sakatlandığında, bir oyun kurucuya sahip olamamanın sıkıntısını yaşamış belki Final Four’u bir sezon ertelemek zorunda kalmıştı temsilcimiz, ancak bu kez aynı hatayı yapmadı.

Peki neden Zisis için bu kadar beklendi derseniz; çünkü kulüp transfer bütçesinin tamamını harcamış ve ek bütçesi kalmamıştı. Bütçenin tamamının kullanılmasında bazı hatalar yapıldı elbette ama zararın neresinden dönülse kârdı. İşte orada Genel Menajer Maurizi Gherardini ve yardımcısı Ömer Onan devreye girdi. Can Altıntığ Trabzon’a kiralandı, İzzet Türkyılmaz’ın kontratından çıkıldı ve 450 bin Euro’luk bütçe yaratıldı. Unics Kazan da Zisis’i satmaya karar verince, hayal bile edilemeyecek bir rakama Yunan oyuncu alındı. O güne kadar bütçe nedeniyle guard istemediğini söyleyen ve belki de kaderine razı olan Obradovic’ten de bu transfere seve seve onay gelince, 30 milyon euroluk ‘puzzle’ın son parçası da tamamlandı, Fenerbahçe Ülker tarih yazdı.

Goudelock coştu

Zisis sonrası takım artık gerçek bir oyun kurucuyla oynuyor, tempo konusunda hiç hata yapmıyor. Bir sezon önce Zisis ile Eurocup’ta zirveye çıkan Goudelock, sahadaki “kankasının” gelişiyle daha komple bir oyuncu olarak her geçen gün biraz daha büyüdü, rakipler için durdurulması zor bir silah haline dönüştü.Tümü
TÜMÜ