"Siyasetle değil futbolla ilgileniyorum"

2012 Londra Olimpiyayları'nda mücadele edecek olan Büyük Britanya kadrosuna seçilen Craig Bellamy konu hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
'Siyasetle değil futbolla ilgileniyorum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Temmuz 2012 03:24
2012 Londra Olimpiyatlarının en iddialı ekiplerinden birisi olan Büyük Britanya kadrosunda yer alan Gallerli Craig Bellamy, ortaya atılan 'politik' söylentilere kulak asmadığını ifade etti.

21 yaş üzeri 3 oyuncu seçilebilen kadrodaki 3 isimden birisi olan Bellamy, takımı Loughborough Üniversitesindeki kampında yaptığı açıklamada; "Ben bu işin içinde olmaktan dolayı mutluyum ve bu şansı değerlendirmek istiyorum. Böyle bir teklif geldiğinde nasıl hayır diyebilirsiniz ki? Politika ile ilgili değilim ben sadece burada futbol için varım." sözlerini kullandı.

Ailesinin ve kendisinin Olimpiyat kadrosunda olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden tecrübeli isim sadece futbolla ilgilendiğini ve önüne baktığını dile getirdi.

Bir başka Galli isim Ryan Giggs'in takım kaptanı olması hakkında da konuşan Bellamy; "O büyük ihtimalle gördüğün en iyi oyunculardan bir tanesi. Onun kaptanlığında oynayacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum." şeklinde konuştu.

Büyük Britanya adına Londra'da mücadele edecek olan kadro şu isimlerde oluşuyor;

Jack Butland (Birmingham), Jason Steele (Middlesbrough); Ryan Bertrand (Chelsea), Steven Caulker (Tottenham), Craig Dawson (West Brom), Micah Richards (Manchester City), Neil Taylor (Swansea), James Tomkins (West Ham); Joe Allen (Swansea), Tom Cleverley (Manchester United), Jack Cork (Southampton), Ryan Giggs (Manchester United), Aaron Ramsey (Arsenal), Danny Rose (Tottenham), Scott Sinclair (Swansea); Craig Bellamy (Liverpool), Marvin Sordell (Bolton), Daniel Sturridge (Chelsea).


Tümü
TÜMÜ