Serdar Dursun: "Fenerbahçe'de ilk 11'e hazırım!"

Fenerbahçeli Serdar Dursun, Çaykur Rizespor maçı sonrası konuştu. İşte Serdar Dursun'un açıklamaları...

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Serdar Dursun: 'Fenerbahçe'de ilk 11'e hazırım!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Aralık 2021 21:19
Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor maçında hat-trick yapan Serdar Dursun, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Galibiyetle ilgili konuşan Serdar Dursun "Çok önemli bir maçtı. Bir seri yakalamamız lazım artık. Geçen hafta puan aldık. Bu hafta mutlak 3 puan için çıktık. Rize'nin ilk dakikalarda iyi bir pozisyonu vardı. İyi ki atamadılar. Beraber hücum, beraber savunma yaptık. Baya pozisyonumuz vardı. Böyle maçlarda 2'yi bulman lazım. 2'yi bulamazsan gelirler. Böyle bir maç bizim için iyi oldu." dedi.

"İLK 11'DE OYNAMAYI BEKLİYORDUM"

İlk 11 için hazır olduğunu söyleyen Serdar Dursun "Bu maçta ilk 11 bekliyordum. Sonradan girdim. Benim için önemli maçtı. Geldim, ilk maçta sakatlandım. Az maç oynadım. Önceki senelerde 11'e alışkınım. Hazırım artık. İnşallah bundan sonra takımıma, Fenerbahçe'ye her maçta katkı sağlayacağım." ifadelerini kullandı.Hat-trick hakkında açıklama yapan Serdar Dursun "Bütün ofansif oyuncular için önemlidir gol atmak, asist yapmak, kazanmak. Gol atarsan takım kazanamazsa anlamı yok. Ofansif olarak iyi bir maç çıkardık." şeklinde konuştu.

Serdar Dursun ayrıca "Bu galibiyeti Osman Arpacıoğlu'na armağan ediyoruz. Hat-trick yapınca topu eve götürürsün. Topu elimde taşımamak için karnıma koydum. Bir doğum durumu yok yani." diyerek sözlerini noktaladı.

"TÜRKİYE MACERAM TALİHSİZ"

FB TV'de açıklamalarda bulunan Serdar Dursun "Camia olarak rahatladık. Artık seri yakalamamız lazımdı. Bu maçla başladık. Hat-trick yaptım ama zaman olsaydı, daha da fazla atabilirdim. Vitor Pereira'nın kararı, takımda değerli oyuncular var. İstediğini oynatabilir. Türkiye maceram talihsiz başladı, sezon başında sakatlandım. Bir iki aydan beri hazırım. Gün geçtiktçe takıma daha da alışıyorum. Daha çok süre alırsam, daha çok gol atacağım." dedi.

"11. GOLÜ ATMAK İSTERİM"

Özellikleri hakkında konuşan Serdar Dursun "Ceza sahasında kendimi unutturabiliyorum. Ölü noktalarda gollerimi atabiliyorum. Bende bir huy var, biri atarsam, ikiyi istiyorum. Beşi atarsam, altıyı istiyorum. İsterse on olsun, on birinci golü atmaya giderim." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'YE GELMEYİ DÜŞÜNDÜM"

Serdar Dursun ayrıca "Türkiye'ye gelip gelmemeyi yazın çok düşündüm. Milli Takım hayalim vardı, çok şükür gerçek oldu. Stefan Kuntz hocam, beni yakından takip ediyordu. Burada olduğum için mutluyum." dedi.

 

Tümü
TÜMÜ