Pini Zahavi: "Aboubakar'ın gözü Beşiktaş'tan başkasını görmedi"

Vincent Aboubakar'ın menajeri Pini Zahavi, Sabah Spor'a verdiği demeçte Kamerunlu için itiraflarda bulundu.

Haber; Sabah, Fotoğraf; bjk.com.tr
Abone Ol
Pini Zahavi: 'Aboubakar'ın gözü Beşiktaş'tan başkasını görmedi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Ocak 2023 11:31
Vincent Aboubakar
Vincent Aboubakar
Beşiktaş
Vincent Aboubakar'ın menajeri Pini Zahavi, Sabah Spor'a açıklamalarda bulundu.

Pini Zahavi, Vincent Aboubakar'a Avrupa'dan teklifler geldiğini ancak Türkiye'den kimseyle görüşme yapmadıklarını söyledi.

Ünlü menajer, "Aboubakar, İspanya ve İngiltere'den teklifler aldı. Ancak Al Nassr'dan ayrılması halinde hep aklında olan Beşiktaş'a gelmeyi istiyordu ve ilk tercihi hep Beşiktaş'tı. Evine, kalbinin ait olduğu kulübe ve kupalar kazandığı takıma dönmeyi hep arzulamıştı. Hiçbir zaman Beşiktaş dışında bir kulüple konuşmadık, temasta bile olmadık. Çünkü Aboubakar her zaman burayı evi gibi gördü. Bu transfer için başkan büyük efor sarf etti ve sportif direktör de onu geri getirmek için her şeyi yaptı" diye konuştu.

SELAHATTİN BAKİ NE DEMİŞTİ?

"Hiçbir temasımız olmadı"

Vincent Aboubakar konusunda daha önce hiçbir girişimde bulunmadıklarını belirten Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, "Rakibimizin bir oyuncusunu 'doğru söylemiyor' durumuna düşürmek istemem. Ama Fenerbahçe'den ne başkan, ne yönetici ne de futbol departmanından hiçbir şekilde temasımız olmadı. Ancak olsa olsa Fenerbahçe adını kullanan bir menajer kendisine ulaşmak istemiş olabilir. Aboubakar'ı Beşiktaş'a getiren menajerlerin Türkiye ayağından biri bana mesaj attı. Bu dedikoduları biz çıkarmadık." demişti.

ABOUBAKAR NE DEMİŞTİ?

"Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta oynarım"

İmza töreninde daha önce Türk takımlarından teklif alsa da her zaman tercihinin Beşiktaş olduğuu söyleyen Vincent Aboubakar "Fenerbahçe menajerim ile konuştu ama ben Fenerbahçe, Galatasaray, Başakşehir'e gitmek için buradan ayrılmam. Bu hainlik olur. Buraya karşı çok önemli şeyler hissediyorum. Bütün takımlara saygı duyuyorum ama Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta oynarım." ifadelerini kullanmıştı.

VODAFONE PARK'I DOLDURDU

Kara Kartal'da teknik direktörlük görevine Şenol Güneş'in gelmesi sonrasında hareketlenen Siyah-Beyazlı tribünler, ligde yakalanan galibiyet serisi ve merakla beklenen Vincent Aboubakar'ın takıma kazandırılması sonrasında gerekeni yaptı. Alanyaspor mücadelesinde tribünler tıklım tıklım doldu. En büyük ilgi, Vincent Aboubakar içindi... Tümü
 Reklam