Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, sezonu "ne olursa olsun" kurtarmak istiyor

ESPN yazarı Ramona Shelburne, NBA'in 2019-20 sezonunu "ne olursa olsun" kurtarmak istediğini iddia etti.

Haber; Sporx.com
ESPN yazarı Ramona Shelburne, NBA'in 2019-20 sezonunu "ne olursa olsun" kurtarmak istediğini iddia etti.

Utah Jazz pivotu Rudy Gobert, COVID-19 için pozitif test sonucu aldıktan sonra NBA, sezonu askıya almıştı. CDC, önümüzdeki iki ay boyunca 50 veya daha fazla kişiden oluşan büyük bir etkinlik önermediğini duyurmuştu.

Shelburne şunları söyledi:

"Sanırım, takım sahipleri ve oyuncular arasında, sezonu ne olursa olsun, Temmuz ayı olur, Ağustos ayı olur, Eylül ayı olur, bir şekilde başlatmak istiyorlar. Bu sezondan bir şampiyon çıkmadan yeni bir sezona başlamak isteyeceklerini sanmıyorum. Sanırım hepimiz bu tarz şeyleri önceden tahmin edemeyeceğimizi öğreniyoruz."

NBA'in, sezona Temmuz veya Ağustos aylarında devam etmek istediği duyurulmuştu. Playofflar lig ve sahiplerinin en fazla para kazandıkları yer olduğundan ötürü, lig normal sezonun sonunu kısaltmak istese bile, playoffların tamamını uygulamaya koymak istiyor.