G.Saray patladı! "Hukuk katliamı..."

Galatasaray Kulübü, Felipe Melo'ya verilen 2 maçlık ceza ve seyircisiz oynama cezasına yapılan itirazın reddedilmesinin ardından açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Sporx.com
Abone Ol
G.Saray patladı! 'Hukuk katliamı...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Eylül 2014 22:07
Galatasaray Kulübü, Felipe Melo'ya verilen 2 maçlık ceza ve seyircisiz oynama cezasına yapılan itirazın reddedilmesinin ardından açıklama yaptı.

İşte sarı kırmızılı kulübün resmi sitesinden yayınlanan "Hukuk katliami ve çifte standart" başlıklı yazısı;

Tahkim Kurulu'nun Galatasaray'ın itirazı üzerine vermiş olduğu red kararı, daha önceki hukuksuz kararlarının da ötesine geçerek, çifte standartı da içinde barındıran bir hukuk katliamının son örneği oldu. Alınan bu karar, bizi hiçbir şekilde şaşırtmadığı gibi, Türk sporunun geleceği adına taşıdığımız endişelerin haklılığını bir kez daha ortaya koydu.

İşte gerekçeleri:

1) Tahkim Kurulu Talimatında karar düzeltme yolunun kapalı olduğu belirtiliyor.

DOĞRU DEĞİL: Tahkim Kurulu'nun önceki içtihatlarında karar düzeltme yolunun kabul edildiği görülüyor.

ÖRNEK: Kurul'un 07.09.2011 tarihli toplantısında Altay ve Bucaspor Kulüpleriyle ilgili kararlarındaki ifade aynen şöyle: "yerinde görülen karar düzeltme isteminin kabulüyle..."

2) Tahkim Kurulu, yaptığımız ilk itiraz dilekçesinde, yaptırımın ertelenmesi talebinde bulunulmadığını belirtiyor.

MANTIĞA AYKIRI: Galatasaray'ın yaptığı ilk itiraz para cezasıyla ilgiliydi ve ortada ertelenmesi talebinde bulunabileceğimiz bir seyircisiz oynama kararı yoktu. Olmayan bir karara karşı nasıl itirazda bulunulabilir?

DOĞRUSU: Seyircisiz oynamayla ilgili erteleme talebimiz, ilk itiraz niteliğindedir.

3) Futbolcumuz Burak Yılmaz'ın, geçen sezon oynanan maçta yüzüne gelen çakı nedeniyle kapatma yerine para cezası verilmekle yetinilmesi de bir başka çifte standart örneğidir.

YANLIŞ BEYAN: Bugün yapılan görüşmede, bu çelişkiyi dile getiren Galatasaray yöneticilerine, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, o zaman ki talimatın farklı olduğunu ve asgari cezanın uygulanmasını öngördüğünü söyledi.

DOĞRUSU: Atılan maddenin isabet etmesi halinde talimatlarda geçen yıl da aynı madde söz konusuydu, değişiklik yapılmadı.

SONUÇYaşanan bütün hukuksuzluklara rağmen, GS Yönetim Kurulu üyeleri, bugün TFF Başkanını ziyaret ederek, Seba Ligi'ndeki tansiyonun daha fazla yükselmemesi için son bir girişimde bulunmuş; ancak hem bu itirazımızın reddi, hem de oyuncumuz Felipe Melo'ya 2 maçlık ceza kararının açıklanmasıyla, Türk sporunda artık hukuksuzluğun hukuk haline geldiği bir kere daha tescil edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

 


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ