Fatih Terim: "Bırakmayacağız"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Başakşehir maçını değerlendirdi.

Haber; Sporx.com
Fatih Terim: 'Bırakmayacağız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Haziran 2020 23:33
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Başakşehir maçının ardından değerlendirmelerde bulundu

Futbolcularına mücadelesi için teşekkür eden Terim, "Galibiyeti kaçırdık, net olarak kaçırdık. Çok iyi mücadele ettik; maçtan önce ne düşündüysek uyguladık. Olmadı, yapacak bir şey yok!Maç öncesi benim için önemli olan şeyin vazgeçmemek, bırakmamak gibi bazı unsurlar olduğunu söylemiştim. Bugün hakikaten oyuncularımın ayaklarına, ellerine sağlık. Çok iyi oynadık. Normalde kazanmamız gerekirdi ama bu kadar mücadeleye saygı duyuyorum. Bu kadar eksiğe rağmen bu mücadele, bu futbol, beni sevindirdi. Oynanan top, Galatasaray'a yakışan bir futbol. Muhakkak ki dışarıdan seyreden gözler için eksikler var ama biz bahane etmiyoruz, sebep göstermiyoruz. Ne varsa onunla oynamaya çalışıyoruz" dedi.

MÜCADELE BENİ SEVİNDİRDİ

Eksik ve sakatlıklar hakkında da konuşan Terim, "Bu kadar eksiğe rağmen bu mücadele, bu futbol, beni sevindirdi. Oynanan top, Galatasaray'a yakışan bir futbol. Muhakkak ki dışarıdan seyreden gözler için eksikler var ama biz bahane etmiyoruz, sebep göstermiyoruz. Ne varsa onunla oynamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

EMİN BAYRAM İÇİN MUTLUYUM

Genç futbolcu Emin Bayram'ı da değerlendiren Terim, "Emin'e çok sevindim. Olağanüstü mücadele etti. Çok mutluyum. Kazanamadık, mutsuzum ama Emin için mutlu oldum." dedi.

YENMEYİ ÇOK İSTERDİK

Başakşehir karşısındaki puan farkı hakkında da konuşan Terim, "Yenip 5 puanlık farkla ilgili konuşmayı çok isterdim ama olmadı. Çok yaklaşmıştık. Yapacak bir şey yok, devam edeceğiz. Yeter ki böyle oynayalım. Galatasaray her haliyle iyi futbol oynamaya devam edecek." şeklinde konuştu.

PANDEMİ ÖNCESİ GALATASARAY

Pandemi sürecinden önceki Galatasaray'ı da değerlendiren Terim, ""Pandemi öncesi olağanüstü futbol oynayan bir Galatasaray vardı. Muhteşem bir futbolla geliyordu Galatasaray ama biz pandemide olan oyuncularımızı kaybettik. Ardından da zaten gereğini bize yapınca... Kartlar, cezalılar oldu. Olmayan kararlar oldu" ifadelerin i kullandı. 

SAKATLIKLAR DARBEYE BAĞLI

Sakatlıklar hakkında da konuşan Terim, "Eğer yumuşak doku zedelenmesi olursa biz kendimizi sorgularız ama öyle bir durum yok. Sakatlıklar darbeye bağlı sakatlıklar. Ne bağ kaldı, ne kıkırdak..." dedi.

PANDEMİ SONRASI SAKATLIKLAR

Pandemi sürecinden sonra oynamanın pek kolay olmadığının altını çizen Terim, "Oyuncular 58 gün evde oturdu, bunun dönüşü iyi değil. Fizik olarak iyi değiller, sıcaklık bir yandan, seyirci yok, boşlukta bir yerde oynuyor. Bu insanların da duyguları var, fizik olarak onların da durdukları süreler var" şeklinde konuştu.Tümü
TÜMÜ