Ergin Ataman: "Önemli bir zafer kazandık"

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, THY EuroLeague'de Olympiakos karşısında alınan galibiyetin ardından konuştu.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Ergin Ataman: 'Önemli bir zafer kazandık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Aralık 2022 22:55
Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, THY EuroLeague'nin 11. haftasında 82-71 kazandıkları Olympiakos maçının ikinci yarısında sergiledikleri iyi performansla önemli bir zafer elde ettiklerini söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Ataman, "Önemli bir zafer elde ettik. Maça iyi başlayamadık. Top kayıplarıyla oyunun kontrolünü rakibe verdik. Topu iyi paylaşamadık. Hücumda sorun yaşadık. Her şeye rağmen ilk yarıda iyi savunma yaptık. Soyunma odasında agresifliği artırmamız gerektiğini konuştuk. İkinci yarıda daha kontrollüydük. Hücumlarımızı yarı saha hücumlarına çevirdik. Set hücumları yaptık. Beaubois, Micic, Clyburn ile sayılar bularak güvenimiz yerine geldi ve üstünlüğü ele geçirdik." değerlendirmesinde bulundu.

Soyunma odasına 8 sayı dezavantajla girmelerine rağmen panik yapmadıklarını dile getiren Ergin Ataman, "Devre arasında kontrolü ele geçirmemiz gerektiğini konuştuk. İkinci yarıda daha iyi hücum yaptık. Simon'un forma emekliliği nedeniyle burada olması da bize moral sağladı. Birlikte önemli başarılara imza attık. M'Baye hasta olduğu için ondan faydalanamadık. Taylor'dan da savunmada iyi katkı aldık ve sonunda iyi bir galibiyet aldık." şeklinde konuştu.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
SPORX ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ