Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant, bir dönem Knicks'e gitmeyi çok düşünmüş

Kevin Durant'in, duruma yakın kaynaklara göre geçtiğimiz New York Knicks'e gitmeyi çok düşündüğü, ancak Kyrie Irving'in Brooklyn Nets'i tanıtma ve satma biçiminin, bu duruma daha ağır bastığı söylendi.

Kevin Durant'in, duruma yakın kaynaklara göre geçtiğimiz New York Knicks'e gitmeyi çok düşündüğü, ancak Kyrie Irving'in Brooklyn Nets'i tanıtma ve satma biçiminin, bu duruma daha ağır bastığı söylendi.

Irving, Nets ekibini ön ofisi ve yükselişte olan bir organizasyon olma şansı nedeniyle bir hedef olarak satmıştı.

Durant, Ekim ayında eski takım arkadaşı Serge Ibaka'ya şunları söylemişti:

"Knicks oyuncuları, iyi ve genç oyuncular, ancak kariyerimde olduğum yerle eşleşmek için hala daha fazla deneyime ihtiyaçları var. Knicks'e karşı önemli bir şey değildi. Brooklyn'in bir şampiyonluk adayı olma sürecinde daha ileride olduğunu düşünüyorum."

Knicks başkanı ve genel menajeri Scott Perry ve Steve Mills, Durant'in yanında olurken, takımın sahibi James Dolan, sakatlık geçmişi olan oyuncularla yaşadığı deneyimlerden dolayı, aşil sakatlığından rehabilite olan bir oyuncuyla anlaşmaya istekli olmadı.

Durant'in menajeri Rich Kleiman, Dolan'a KD'nin planlarını, serbest oyuncu dönemi açıldığında doğrudan bilgilendirmişti.

Kleiman ve Durant'in babası Wayne Pratt, Durant ile ilgili söylentilere, 2016'da Golden State Warriors'a gideceğine dair söylentilere yaptıkları gibi katkıda bulunan Knicks taraftarları olmalarıyla biliniyor.