Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Curry: "Sakatlık iyi ki bu zamanda oldu"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, ayak bileği sakatlığının zamanlamasının sezonda erken olmasından ötürü memnun olduğunu söyledi.

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, ayak bileği sakatlığının zamanlamasının sezonda erken olmasından ötürü memnun olduğunu söyledi.

Curry, açıklamasında "Evet, burada oynayabilmek isterdim (Charlotte, doğduğu yer, maçları vardı), ama sezonun sonlarında olacağına şimdi olması daha iyi. Sağlıklı olmam için zamanım oluyor ve bu sırada da takım, devamlılığını bulma avantajını da yakalıyor. Uzun vadede bizim için iyi oldu diyebilirim." ifadelerini kullandı

Geçmişte de yine ayak bileğinden sıkıntılar yaşamış olan Curry, işin iyi tarafına baktığını şu şekilde anlatıyor:

"Şu anda zaman açısından olabilecek en iyi senaryo bu. Sakatlığın önemi konusunda bir bilgim yoktu, ama sonuçlar iyi geldi. Bana düşen rehabilite sürecinde çalışmak ve Warriors beni ne zaman geri almayı düşünecek, onu beklemek olacak."

Warriors koçu Steve Kerr de, Curry'nin dediklerine destek olarak, "Garip bir şekilde, takımımız için iyi bir şey oldu." şeklinde açıklama yaptı:

"Büyük resme bakınca, önümüzdeki birkaç hafta, takımımızın daha iyiye gitmesi için bir fırsat bu. Oynama şeklimize göre daha uzman ve daha kusursuz olmaktan başka seçeneğimiz olmamalı ve yok da. Bu fırsatı değerlendirmeliyiz."


Curry, önceki günlerde New Orleans Pelicans'la oynanan maçın son dakikasında bir pozisyonda kenardan içeri giren bir topu çalmaya çalışırssken ayak bileğini burkmuştu.


7/24 NBA TÜRKİYE