Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Porzingis, New York'a ilk dönüşünde sürekli yuhalandı!

Dallas Mavericks'in yıldızı Kristaps Porzingis, eski takımı New York Knicks'e karşı Madison Square Garden'da acımasızca yuhalandı.

Dallas Mavericks'in yıldızı Kristaps Porzingis, eski takımı New York Knicks'e karşı Madison Square Garden'da acımasızca yuhalandı.

Knicks taraftarları, oyuncularına sahada yaptıkları baskıları ile tanınıyor. NBA'in en büyük pazarındaki taraftarlar, rakip oyunculardan kendi takım sahiplerine kadar herkesi yuhalamaktan çekinmiyorlar ve doğal olarak, dün gece eski süperstarları Madison Square Garden'a geri döndüğünde de aynı şeyi yaptılar.

Mavericks ekibi, dün gece New York'u ziyaret etti ve sahadan 103-106 yenilgi ile ayrıldı.

Porzingis, kariyerinin ilk üç buçuk yılını Knicks'le geçirmişti, ancak geçen Ocak ayında takıma artık oynamak istemediğini söyledikten sonra Dallas Mavericks'e takaslanmıştı. Knicks taraftarları buna kibarca bakmadı ve Porzingis'i, Garden'da rakip olduğu ilk maçında yuhaladılar. Yuhalamalar, ilk beşlerin tanıtımı sırasında başladı.

"BİZ MAÇ KAZANMAYA GELDİK"

Bağırmalar o noktada da bitmedi. KP neredeyse her topa dokunduğunda, New York taraftarları ona "KP berbat" sloganları attılar. Bu tezahüratlar, molalar sırasında bile yapılıyordu.

Porzingis maçtan sonra, şu açıklamaları yaptı:

"Bu adil mi değil mi bilmiyorum. Üstüne çok fazla düşünmüyorum. Bu işler böyle. biz de buraya bir maç kazanmaya geldik. Başaramadığımız için hayal kırıklığımız var. Taraftarlar ek gürültülülerdi. Gerçekten çok tutkulular."

Dallas ve New York, bu sezon önceden bir kez oynamıştı ve o karşılaşmayı da 106-102 Knicks kazanmıştı. KP, geceyi 20 sayı ve 11 ribaundla tamamladı.