Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Kerr: "Mike D'Antoni'nin hakkını teslim etmek gerekiyor"

Golden State Warriors baş antrenörü Steve Kerr, basketbolun yeni oyun tarzına evrimleşmesinden ötürü Houston Rockets koçu Mike D'Antoni'nin takdir edilmesi gerektiğine inanıyor.

Golden State Warriors baş antrenörü Steve Kerr, basketbolun yeni oyun tarzına evrimleşmesinden ötürü Houston Rockets koçu Mike D'Antoni'nin takdir edilmesi gerektiğine inanıyor.

NBC Sports için Associated Press makalesine göre, Kerr, 67 yaşındaki rakibinin oyuna bugün olan yaklaşımı değiştirmede büyük rol oynadığına inanıyor:

"Ligin oynanış şeklini değiştirme konusunda en fazla hakkı teslim edilmesi gereken adam Mike D'Antoni. Pivot pozisyonunu ortadan kaldıran ve 'Hadi kısa kadrolarla daha hızlı gidelim ve daha çok üçlük atalım' diyen adam o."

Başlangıçta bazı eleştirilerle karşılanmasına rağmen, sistem D'Antoni adına işe yaradı. Rockets, normal sezonda 65 galibiyet ve 17 mağlubiyetle ligin en iyi serisini yakalamıştı.

Bununla birlikte, D'Antoni sporda devrim yapma konusunda tüm takdiri üstlenmeyi ise şöyle reddetti:

"Bence bunu değiştirmek için bir çok şey bir araya geldi. Bir, kuralları değiştirdiler ve iki, analitik insanlar geldi ve üçlüklere ve Phoenix'te şeylere daha çok değer kılmaya başladılar. Evet, sahip olduğumuz ekip ve Steve Nash'le birlikte olaya biraz direk atlayış yaptık. Fakat işe yaradı. Kısacası bunun bir parçasıydık, ama birçok faktör de vardı."

Kerr ve D'Antoni, 2008 yılında Phoenix Suns'da D'Antoni'nin son, Kerr'ün de ilk görev yılında (GM) bir aradalardı.
7/24 NBA TÜRKİYE