•  
  Beşiktaş'ta Vagner Love onaylandı! Rota Burak!
 •  
  Yusuf Yazıcı kapışması! Dünya devleri masada!..
 •  
  Shaqiri'den Fatih Terim ve G.Saray açıklaması!..
 •  
  Teklif "KABUL" ediliyor! Veda artık an meselesi
 •  
  Sumudica'dan Fener'e transferde MÜJDE var!..

Dursun Özbek, 7 Galatasaraylı ismi alkışlattı

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek, Mayıs ayı olağan toplantısında bir konuşma yaptı

Kaynak: Sporx.com
Dursun Özbek, 7 Galatasaraylı ismi alkışlattı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Mayıs 2017 14:16
Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek, Mayıs ayı olağan toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. Sosyal medyada yazılanlar, üyelikten ihraç edilenler, yapılacak transferler ve U17'de görev alan 7 Galatasaraylı hakkında konuştu.

Riva ve Florya projeleri

Başkan Özbek, Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Basında ve sosyal medyada projelerle ilgili iddialara değinen sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Türkiye'nin kendi içindeki dinamizmi çerçevesinde Galatasaray Kulübünde de dinamik gelişmeler oluyor. Mevcut gelişmelerle ilgili bazı açıklamalar yapmak istedim. Gündemimizde Galatasaray Kulübünün en önemli projelerinden biri olan Riva ve Florya'nın geliştirilmesi için Emlak Konut ile yapılan anlaşma var. 8 Haziran'da ihaleye çıkacak." şeklinde konuştu.

Daha önceki ruhsatlardan ve projelerden örnekler gösteren Özbek, "Bir tek arzumuz var o da Galatasaray'a fayda sağlamak. 8 Haziran'daki ihale çok önemli. Bu konuyu ne kadar çok tartışırsak, o kadar zarar ederiz. İhaleye girecek firmalar, konunun çok kötü manada eleştirilmesinden endişelenebilir. Bu konuda lütfen sabırlı olalım." açıklamasında bulundu.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nin Kemerburgaz'a taşınması, Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ne yapılması planlanan spor salonu ve Mecidiyeköy'de yapımı süren otel inşaatıyla ilgili bilgi veren Özbek, projelerde herhangi bir sorun yaşanmadığını aktardı.

Florya'daki arsa karşılığında tahsis edilen Kemerburgaz'daki araziyi en kısa sürede teslim alacaklarını vurgulayan Dursun Özbek, otel inşaatıyla ilgili turizm sektörünün durumuna göre planlı şekilde hareket ettiklerini kaydetti. Özbek, spor salonu konusunda yollarla alakalı küçük pürüzler nedeniyle gecikme yaşandığını ama iradelerinde ve projede değişiklik olmadığını dile getirdi.

"ORTALIK YANGIN YERİ OLMUŞ"

"Ortalığı yangın yerine çevirdiler, kendini eleştireni disipline veriyor diye, böyle bir tavır gördünüz mü hiç? Söylemekten utanıyorum, allah aşkına üslup bu mu olmalı?" (Küfür ekrana veriliyor) Değerli Galatasaraylılar tersini söyleyen varsa çıksın, Genel Kurul üyesine yakışır mı? Beyan edin, bu ifade, aşağılama? Ne oluyor bize yahu? Değerli Galatasaraylılar beni eleştirdi diye kimse ile bir hesabım yok, fikri hür bir toplumuz, eleştiriden kuvvet alırım Sosyal medyada etraf yangın yeri olmuş"

TRANSFERLER HAKKINDA

İyi bir sezon geçirmedik, yaptığımız yanluılşar var dersler çıkarmasını biliriz. Çok etkili olacağını düşündüğümüz çalışmalar var, zaman içinde aktaracağım. Önümüzdeki sezon futbolda çok daha iyi olacak

2000'Lİ JENERASYON

"2000'li jenerasyondan 7 yavru aslanımız var. İngiltere ile maç yapacaklar izlemenizi tavsiye ederim yavru aslanları. U17'nin omurgası"

Dursun Özbek, "Yavru aslanlarımıza alkış istiyorum" dedi ve konuşmasını tamamladı

FATİH ALTAYLI: "SİZE YALVARIYORUM, SEÇİME GİDİN"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in ardından söz alan Fatih Altaylı ise Özbek'i sert bir dille eleştirdi. "Size yalvarıyorum" diyen Altaylı, "Dursun Özbek, Galatasaray'ı kötü yönetiyorsunuz. Allah aşkına, size yalvarıyorum; seçime gidin"Galatasaray yüzümden hayatımda yemediğim kadar küfür yedim, bundan da gurur duyuyorum. Ben, torunlarımda Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçına gitmek istiyorum, siz de sayın Özbek bunu sağlamakla yükümlüsünüz. Ara dönemi sonucu oluşmuş bir Galatasaray Yönetimi'ni azabını herkese yaşatmayın.Mecidiyeköy'deki oteli kimse kiralamazsa Dursun Özbek, 5 milyon dolara ben kiralarım dedi, haydi başkan bitir oteli de kirala. Sayın başkan Dursun Özbek, bu sosyal meyda bağımlılığından dolayı transfer döneminde de büyük hatalar yapacak" dedi.

"BEN, ELEŞTİRİLERDEN KUVVET ALIYORUM"

Dursun Özbek, aidatlarını 6 yıldır ödemeyen yaklaşık 2 bin 700 üyenin ihraç edileceğini açıkladı. Özbek, "2 bin 700 civarında üye, 6 yıldır peş peşe aidatlarını yatırmamış. Altı yıldır bu insanlar bu kulübe gelip gitmiyorsa hatırlatalım dedik. Kısa mesaj ve mail vasıtasıyla defalarca uyarı yaptık. 20 Mayıs'a kadar süre verdik. Zaman içinde bu sayı 3 bin kişiye çıktı. Şaşırtıcı bir şekilde 2 bin 700 kişiden sadece 250-300 kişi aidatlarını yatırmış. 2 bin 700 kişiden hala ses yok. Tüzüğü çalıştırmak zorunda kalacağımız
için son derece üzgünüm." şeklinde konuştu.

Eleştiriden dolayı hiçbir üyeyi disipline sevk etmediklerini bildiren Özbek, "Disiplin uygulamaları nedeniyle etrafı yangın yerine çevirdiler. 'Başkan kendisini, yönetim kurulu kendilerini eleştiren bütün üyeleri disipline veriyor' dediler. 2 senedir görev yapıyoruz. Bugüne kadar hiç bu manada bir tavır gördünüz mü? Ben, eleştirilerden kuvvet alıyorum. Bunu hiçbir zaman disiplin
uygulaması gereği taşıyacağına inanmıyorum." diye konuştu.

Bazı üyelerin sosyal medyada yaptığı paylaşımları gösteren Özbek, kendisine ve yönetim kuruluna yönelik hakaret ve küfür içeren ifadeler nedeniyle disiplin sevkleri yapıldığını belirtti.

Riva ve Florya projesi hakkında konuşan Dursun Özbek şunları söyledi:

"Riva-Florya projesi 8 Haziran'da ihaleye çıkacak. Riva için imar durumu 173 bin metrekare olarak gösterilmiş. Fakat bizim ruhsatımız 250 bin metrekare. Bu o kadar iyi bilinmesi gereken bir konu ki, esas inşaat alanını dikkat alıp sosyal medyadaki yorumları yapmak son derece yanlış. Biz Riva ve Florya konusunda son derece dikkatliyiz. Bizim Riva'daki inşaat alanımız ortada. Biz neden daha fazla gelir elde edeceğimizi iddia ediyoruz 200 bin metre kare terkedilmiş bir orman sahası var. Bölgedeki plan notlarında görürsünüz. Burası özel ormandır, inşaat yapılamaz diye yazar. 2010-2011 uygulaması çerçevesinde öyle yazılmış. 2010'dan sonra bir plan yapılmış. Özel orman alanı olup da inşaat alanı olmayan tek parsel burası. Hep özel ormanlarda inşaat yapılabilme özelliği var. Biz anlatım yaparken bunları dikkate alıyoruz. Projenin 2 şekilde gelişmesi mümkün. Daha fazla bir gelir etmek mümkündür. En uygunu, ihaleyle beraber, ihaleyi alan firmayla hareket etmektir. Uygulamayı onlar yapacak, pazarı onlar oluşturacak, onlar satacaklar. Daha önce de izah ettiğim şekilde paylaşılacak. Bu çerçevede geçen sene Ekim ayında yaptığım sunum çerçevesinde değişen hiçbir şey yoktur. Bir tek Türkiye'de inşaat sektöründeki gelişmeler bizi etkileyebilir. Florya'daki tesisleri terk edebilmemiz için olmazsa olmazı buydu. Kemerburgaz'ı inşallah alacağız. 6 tane nizami sahası olan, mükemmel, değerli bir alan. Bir sonraki konu ise kapalı salon ve Mecidiyeköy'de yaptığımız otel inşaatıyla ilgili. Orada da bilgi kirliliği var. Salon ile ilgili projeleri bitirdik, Sarıyer Belediyesi'ne müracaat ettik. Ruhsat konusunda ufak bir pürüz çıktı. Stada gelinen yolların, yapılan planlar çerçevesinde yolları iptal edilmiş. Stada geliş yolu yok. Bu karşımıza çıktı. Bu yollar, terk edildiği zaman Belediye'ye terk ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla görüştük. Ufak bir gecikme var. Ancak projede ufacık bir değişme yok." diye konuştu.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ