Barcelona'da 6 yönetici istifa etti

Barcelona kulübünün 6 yöneticisi Başkan Bartomeu'nun tutarsız kararlarını gerekçe göstererek topluca istifa etti!

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Barcelona'da 6 yönetici istifa etti
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Nisan 2020 02:19
Barcelona kulübünde ikisi başkan yardımcısı olmak üzere toplam 6 yöneticinin istifa ettiği belirtildi.

La Vanguardia'nın haberinde Barcelona kulübünün 6 yöneticisinin istifa dilekçelerini İspanyol resmi kurumlarına ilettiği belirtildi. İstifa mektubu ile birlikte bir de Başkan Bartomeu'ya not yazan yöneticilerin yaptıkları açıklamada yönetimin başındaki Bartomeu'nun tutarsız kararları sebebiyle istifa ettiklerini kaleme aldıkları kaydedildi.

Bartomeu'nun 6 yöneticinin istifasına rağmen yönetiminin resmi olarak düşmediğinin hatırlatıldığı haberde toplam 19 kişi olan yönetim kurulunun 13'e düştüğü belirtildi.

GERİ DÖNÜLEMEZ ŞEKİLDE İSTİFA

Önümüzdeki dönemde başkan Bartomeu'yu zor günlerin beklediği ifade edilen haberde önümüzdeki zamanlarda yeniden bir yönetim kurulu oluşturmakta zorlanabileceğini ve erken bir seçim olabileceği belirtildi.

İstifa eden yöneticiler Emili Rousaud, Quique Tombas, Silvio Elías, Josep Pont, Jordi Calsamiglia ve Maria Teixidor'un istifa mektuplarının ise şu şekilde olduğu belirtildi:

"Aşağıda imzası bulunan yöneticiler olarak Barcelona'daki görevimizde geri dönülemez şekilde istifa ettiğimizi başkan Bartomeu'ya bildiriyoruz. Pandemik dönem geçirdiğimiz bu günlerde kulübün yönetim biçimlerini tersine çevirmeyi başaramadık. Ayrıca 'barçagate' olarak bilinen olayla ilgili de hayalkırıklığımızı da bildirmek isteriz."

*Barçagate: Başkan Bartomeu'nun yakın zamanda sosyal medyada kendi lehine propaganda yapması için troll hesaplar aldığı olayın ortaya çıkması.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ