X

32. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası

İstanbul'da düzenlenen 32. Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası'nın ikinci ve son gününde Türkiye, 3 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Ay-yıldızlılar, turnuvada Azerbaycan ve Belarus'un önünde takım halinde şampiyon oldu.

Haber; AA
Abone Ol
32. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Şubat 2014 20:50
Ahmet Cömert Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvanın ikinci gününde, Türkiye'ye altın madalyaları 66 kiloda Atakan Yüksel, 75 kiloda Emrah Kuş ve 130 kiloda Rıza Kayaalp getirdi.
Ay-yıldızlılarda 130 kiloda Atilla Güzel gümüş madalya kazanırken, 75 kiloda Osman Köse, 85 kiloda Ahmet Yıldırım ve Metehan Başar ve 130 kiloda Emin Öztürk bronz madalyanın sahibi oldu.
Türkiye'de 66 kiloda altın madalya getiren Atakan Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın çok zorlu geçtiğini ifade ederek, "Altın madalya kazandığım için çok mutluyum. Bu turnuvalar bizim için bir adımdır. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. İnşallah, Avrupa'da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum" dedi.
Rıza Kayaalp ise "Avrupa ve dünyada birçok başarılar elde ediyorum. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Bu yılın ilk şampiyonasıydı, kazanmayı başardım. Şimdi dördüncü kez Avrupa şampiyonu olmak için mücadele edeceğim" diye konuştu.
Dünya Şampiyonası'nda, sonradan doping kullandığı ortaya çıkan rakibine yenilerek üçüncü olduğunu hatırlatan milli güreşçi, şunları söyledi:
"Doping kimseye başarı getirmez. Getirse bile, birgün bu leke ortaya çıkar. Nitekim ortaya çıktı ve benim hakkım yendi. Sporculara bu illeti kesinlikle tavsiye etmiyorum."


Turnuvanın son gününde dereceye giren sporcular şunlar:

66 kilo:

1 - Atakan Yüksel (Türkiye)

2 - Elmurad Tasmahmudov (Özbekistan)

3 - Zaur Kabaloev (Rusya)

3 - Anton Mamageishvili (Gürcistan)

75 kilo:

1 - Emrah Kuş (Türkiye)

2 - Rasıd Kochiev (Kazakistan)

3 - Osman Köse (Türkiye)

3 - Elvin Mursaliyev (Azerbaycan)

85 kilo:

1 - Javid Hamzatau (Belarus)

2 - Shahriyar Mammadov (Azerbaycan)

3 - Ahmet Yıldırım (Türkiye)

3 - Metehan Başar (Türkiye)

130 kilo:

1 - Rıza Kayaalp (Türkiye)

2 - Atilla Güzel (Türkiye)

3 - Kiryl Hryshchanka (Belarus)

3 - Emin Öztürk (Türkiye)

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ