Tugay Kerimoğlu: "Ligin kalitesi düşer"

Tugay Kerimoğlu, TFF'nin yabancı sınırını değiştirme kararıyla ilgili değerlendirme yaptı.

Haber; Sporx.com
Tugay Kerimoğlu: 'Ligin kalitesi düşer'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Temmuz 2020 23:52
Tugay Kerimoğlu, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yabancı sınırının değiştirilmesi ile ilgili tepkisinin üzerinde değerlendirmede bulundu.

Sınırın değişmesiyle ligin kalitesinin düşeceğini kaydeden Kerimoğlu, "Yabancı sınırı getirmek demek, yasakların en büyüğüyle ligin kalitesini düşürmektir, düşer! Benim ligimde bakıyorum Cisse, Newcastle'da oynamış, dönüyorsun Demba Ba diyorsun, dönüyorsun Falcao diyorsun. Ligi bir yerlere götüreceksen, bu yasaklar yanlış. Bir bütçe belirler devam edersin ama ona yasak, buna yasak... Böyle olmaz" dedi.

"OYUNCUYU A'DAN Z'YE YETİŞTİRMEK LAZIM"

Altyapıları geliştirmek için planlama gerektiğini vurgulayan yorumcu, "Bugün kulüplerin altyapılarına bakalım. Kendini mi düşünecek, oyuncu mu yetiştirecek antrenör? Kimsenin altyapıya önem verdiğini de ben görmedim. Alıp oynatan teknik direktörler. Güneşin altında suni çimde ben oyuncuya ne verebilirim, ne kadar eğitebilirim o çocuğu. Mühim olan A'dan Z'ye yetiştirmek. Diksiyon, dil, konuşmaya bakıyorlar sonra oyuncu sahaya geçiyor. Oradaki de onu dinliyor." ifadelerini kullandı.Tümü
TÜMÜ