Sörloth: "Benim karakterime yakışmaz"

Trabzonspor'un golcüsü Alexander Sörloth'a verilen 2 maçlık ceza, Tahkim Kurulu tarafından 1 maça indirilmişti, oyuncunun açıklaması şu şekilde oldu.

Haber; Sabah
Abone Ol
Sörloth: 'Benim karakterime yakışmaz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Şubat 2020 11:28
Trabzonspor'un 16 gollü yıldızı Alexander Sörloth dün gerçekleştirilen idmana katılmayarak, Tahkim Kurulu'nun duruşmasına katıldı. Norveçli futbolcuya, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetici Lermi Zorer eşlik etti. Yıldız oyuncunun, yetkililere bizzat savunmasını verdiği ve cezanın düşürülmesini talep ettiği kaydedildi.

Trabzonspor'un golcüsü Alexander Sörloth'a verilen 2 maçlık ceza, dün Tahkim Kurulu tarafından 1 maça indirildi. TFF sitesinden yapılan açıklamada, cezanın oy birliğiyle 1 maça indirildiği ve sebebinin "Tahrikin derecesi ve futbolcunun aldığı darbeler" olduğu belirtildi.

'ASLA KÖTÜ DAVRANMAZ'

Dün Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor Hukuk İşleri Sorumlusu Eda Lermi Zorer ve Sörloth, Tahkim Kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi. İlk olarak Başkan Ağaoğlu söz aldı ve "Ben 35 yıldır spor camiasının içindeyim. Hayatımda tanıdığım en dürüst, en karakterli insanlardan birisi Sörloth. Karşısındaki kişiye asla kötü davranışı olmaz" ifadelerini kullandı.

POZİSYON 5 KEZ İZLENDİ

Norveçli oyuncu ise "Yediğim tekmelerden sonra can havliyle bu hareketi yaptım. Aldatmaya yönelik bir şey yapacak olsam tekmelerden sonra kendimi yere atardım. Ama bu benim karakterime yakışmaz. Sadece futbol oynamaya çalışan biriyim. Canım yandığı için böyle bir davranışta bulundum" dedi.

Toplantıda pozisyon tam 5 kez izlendi. Özellikle Baiano'nun Sörloth'a elini sallaması üzerinde duruldu. Tahkim Kurulu, cezayı oy birliği ile 1 maça indirdi.Tümü
TÜMÜ