Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Shaq, Cavs oyuncularına: "Yumuşaksınız, hiçbir şey kazanamazsınız"

TNT'nin "Inside the NBA" programında, Charles Barkley, Shaquille O'Neal, Kenny Smith ve Ernie Johnson, Cleveland Cavaliers koçu John Beilein'in Çarşamba günü yapılan bir maç kasedi izleme oturumu sırasında oyunculara "eşkıyalar" gibi oynadıklarını söyledikleri için oyuncularından özür dilemesi konusu tartışıldı.

Haber; Sporx.com
TNT'nin "Inside the NBA" programında, Charles Barkley, Shaquille O'Neal, Kenny Smith ve Ernie Johnson, Cleveland Cavaliers koçu John Beilein'in Çarşamba günü yapılan bir maç kasedi izleme oturumu sırasında oyunculara "eşkıyalar" gibi oynadıklarını söyledikleri için oyuncularından özür dilemesi konusu tartışıldı.

"BEN 80LERDE BÜYÜDÜM, NELER DEDİLER"

Beilein, sonrasında "sümüklü böcek" demek istediğini ve daha sonra yardımcı antrenörleri tarafından bilgilendirilene kadar yaptığı hatayı bile fark etmediğini belirtmişti. Cavs oyuncuları Beilein'in özürünü kabul ederken ve herhangi bir kötülük hedeflediğine inanmazken, bu durum O'Neal'ın konuyu ele almsına engel değildi:

"Eğer koçunuz size 'eşkıya' dedi diye sizden özür dilemesi gerekiyorsa, asla kazanamazsınız. Yumuşaksınız, tamam mı? Net. Ve eşkıya gibi de oynamıyorlar, bu yüzden 'sümüklü böcek' diyorsa ona inanırım. Bu kadar hassas olmayı bırakın. Ben 80lerde büyüdüm. Bana 'Sümüklü böcek'ten veya 'eşkıyadan' daha kötü şeyler söylendi, güvenin bana. Bu beni rahatsız etmiyor. Erkek adam olun. Bunu söylüyorum."

Eski NBA guardı Kenny Smith, Cleveland'ın kadrosunun beyaz oyuncular içerdiğine dikkat çekerek O'Neal'ın düşüncelerini tekrarladı ve o takımın "eşkıya" gibi oynadığını söylemesinin aslında "iltifat" olacağını söyledi.

BARKLEY DE SİNİRLENDİ!

Bu arada Barkley de, Beilein'i savundu ve Cavs oyuncularının eleştirisini bir adım daha ileri götürdü:

"Koç Beilein hakkında hiç kötü bir söz duymadım. Basketbolda herkes herkesi tanır, onun hakkında hiç kötü bir söz duymadım. Ve bu konuşmada beni kızdıran şey, özür dilerken söylediği 'koçlar bana daha sonra "sümüklü böcekler" yerine "eşkıyalar" dediğimi söyledi' kısmıydı.

"Oyuncular kırılmış olsalardı, bir şey söylerlerdi, değil mi? Olay gerçekleştiğinde hiçbir şey söylememişler. O da daha sonra geri gelip 'Bir hata yapmışım' dedi. Ancak hiçbir oyuncu bu olay hakkında bir şey söylemedi, bu yüzden bence sadece dili sürçmüş."

"10 YILDIR 20'DEN FAZLA MAÇ ALAMAMIŞSINIZ"

Barkley daha sonra biraz daha sinirlenerek şu eleştiri yaptı:

"LeBron James'in Cleveland'da olduğu durumlar dışında, son 10 yılda, 20'den fazla maç kazanamadınız. Bu yüzden, berbat olduğunuz şu dönemde gelip size temel şeyler üzerinde çalışmanız için yardımcı olmaya çalışan bir antrenörden şikayetçi olmak, artık şaka gibi bir şey."

O'Neal, "Bu, onu serbest bırakmalarına uğraşmak için bir hamleydi." şeklinde tahmin yürütürken, Barkley "Cleveland Cavaliers oyuncularına, bu adamı yollamaya çalıştıkları için hayal kırıklığına uğradım çünkü çok çalıştıklarını ve berbat olduklarını düşünüyorlar. Bu kadar basit." şeklinde konuştu.