Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lue'nun 'Gooning' ifadesine, Celtics oyuncularından yanıt geldi

Cleveland Cavaliers dün gece Doğu Konferansı finallerinde 0-2 geriye düştükten sonra, Cavs'ın antrenörü Tyronn Lue, "Gooning" kalıbını kullanarak Boston'ın "oyunu olduğundan daha fiziksel oynadıklarını" söyledi.

Cleveland Cavaliers dün gece Doğu Konferansı finallerinde 0-2 geriye düştükten sonra, Cavs'ın antrenörü Tyronn Lue, "Gooning" kalıbını kullanarak Boston'ın "oyunu olduğundan daha fiziksel oynadıklarını" söyledi.

Celtics oyuncuları ise bu karakterize ediş ile ilgili herhangi bir sorun görmedi.

Lue, "Zihinsel ve fiziksel olarak daha sert olmalıyız. Saldırmaya çıkmalıyız. Agresif olmalıyız. Fiziksel bir zihniyete sahip olmalıyız, biliyorsunuz, arenaya gelerek sert oynuyorlar. Agresifler ve biz de buna uyum sağlamalıyız." şeklinde konuştu.

Boston forveti Jaylen Brown, "Buna ne söyleyeceğimi bile bilmiyorum. Katılıyorum, sanırım." açıklamasında bulundu.

Celtics forveti Marcus Morris de değerlendirmesini ekledi:

"'Gooning' mi? İyi bir kelime. Ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ne olursa olsun, her oyuncu, 1.'den 15. oyuncuya kadar, yaptığımız şey bu. Buna istediğinizi diyebilirsiniz. Biz yalnızca kazanmaya çalışıyoruz."

Al Horford "Demek istediğim, sadece çok sıkı oynuyoruz. Gidiyoruz, rekabet ediyoruz. Bu Celtics basketboludur. Celtics basketbolunu gerçekten benimsiyoruz. Sıkı oynuyoruz. Birbirimizin hep arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Cavs guardı J.R. Smith ise, Celtics'i tanımlamak için "gooning" gibi bir kelime kullanmazken, konferans finallerinin zorlu olmasını beklediğini söyledi:

"Genç ve son derece savaşan bir ekip olduklarını biliyorduk. Önceki serilerde nasıl oynadıklarını izledik ve her zaman çok sıkı oynadılar, son derece iyi koçluk yapılan bir ekip. Şaşırttı mı? Hayır, hiç şaşırmadım. Çok sıkı oynuyorlar."

Şimdi Cavs ekibi, Cumartesi günü 3. maçı evinde oynayacak.
7/24 NBA TÜRKİYE