Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Love: "Beş yıldır aynı şey, hiç değişmedi..."

Cleveland Cavaliers kendisini NBA sıralamasının dibinde bulurken, All-Star oyuncusu Kevin Love, takas olup olmayacağını görmeyi bekliyor.

Haber; Sporx.com
Cleveland Cavaliers kendisini NBA sıralamasının dibinde bulurken, All-Star oyuncusu Kevin Love, takas olup olmayacağını görmeyi bekliyor.

Love yine de, Cavaliers ile geçirdiği beşten fazla sezonda bunun yeni bir şey olmadığını söylüyor:

"Hiçbir şey değişmedi. Bununla demek istediğim şey, buraya geldiğimden beri takas söylentileri konuşulduğundan, bu farklı bir şey değil. Bu şekilde ilerlemeye karar verirlerse, bunun bu işin bir parçası olduğunu bilmeliyim. Gerçekten, nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum, çünkü olayın iki tarafını da görüyorum."

ESPN'den Adrian Wojnarowski, Cuma günü yaptığı açıklamada, bu yaz imzalanan sözleşmelerin birçoğunun takasa uygun olmaları için 15 Aralık'ta sona eren son tarih öncesi, Cavaliers'ın Love için "teklifleri dinlemeye istekli olduğunu" ifade ettiğini belirtmişti. Bu, genellikle NBA'in takas sezonunun resmi olarak vites yükselttiği gün olarak geçiyor.

"NE OLURSA OLSUN, BURANIN BİR PARÇASI OLACAĞIM"

25 yaş altında altı oyuncuya sahip bir kadroda 30 yaşın üzerindeki tek oyuncu olarak, Love'ın adı, Cleveland'ın en açık takas adayı olarak öne çıkıyor:

"Yeniden yapılanmada, özellikle bu noktada dipteyken, 'Hey, güverteyi tamamen sıfırlamak ve gençleşmek istiyoruz.' derlerse, buna bakmak daha kolay. Bunu anlarım. Buna rağmen, beş ay ya da beş yıl olsa da, ne olursa olsun her zaman Cleveland'a geri dönebileceğim ve taraftarları her zaman seveceğim. Ve bu organizasyonun bir parçası olacağım."

Artık 6 Şubat'a kadar bekleme halinde olacak olan 31 yaşındaki oyuncu, ne olursa olsun, takas edilip edilmeyeceğine bakmaksızın, kazanma arzusunun devam ettiğini söyledi:

"Bence hala kazanma arzusu, olabileceğimin en iyisi olma ve kendimden en iyi şekilde faydalanabilme konusunda gerçekten bir destek gücü var. Ama bunun gibi zamanlarda bence çok zor. Ve sanırım bu da doğal. Ama bunlara rağmen bunu zorlamanın yollarını bulmak zorundasınız. Çünkü olmazsa, amaç nedir?"