Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lillard: "En çok Ja Morant'te kendimi görüyorum!"

Portland Trail Blazers yıldızı Damian Lillard, kendisine en çok benzettiği oyuncunun, Memphis Grizzlies point guardı Ja Morant olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Portland Trail Blazers yıldızı Damian Lillard, kendisine en çok benzettiği oyuncunun, Memphis Grizzlies point guardı Ja Morant olduğunu söyledi.

Yakın zamanda Reddit'te bir soru cevap oturumunda yer alan Dame, 'en çok hangi genç oyuncuda kendisini gördüğü' sorulduğunda, yanıtı Morant oldu:

"Oyun stili olarak mı, zihniyet olarak mı? Zihniyet olarak, birkaç tane var. Hiçbiri aynı oyun stiline sahip değil, ama zihniyet olarak bence Ja Morant. Kendine güvenmesi, kimseye saldırmaktan çekinmemesi ve kariyerinin erken döneminde kendini ligdeki en iyi oyuncularla aynı noktada görmesi gibi özellikleri var. Ve ben de öyle hissediyordum!

İnsanların sizi en iyiler arasında görmeleri için birçok faktör söz konusu. Bunu çok erken söylediğimi, o noktada olmadığımı ve kendimi kanıtlamadığımı falan düşünmüş olsalar da, bu umurumda değildi. Yine de 'en iyilerden biriyim' diyordum.

Onun da 'Kimseden korkum yok, asla geri adım atmam, oynadığım zaman sahanın en iyisiyim, o kadar!' gibi bir zihniyeti var. Ve takımına nasıl maç kazandıracağını da biliyor, bu yüzden mentalite açısından Ja Morant diyeceğim. Onu izlediğimde, bu bağlantıyı kurabiliyorum."


Morant ise, Lillard'ın bu ifadelerine Twitter üzerinden "Saygılar!" şeklinde yanıt verdi.