Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Kerr, Curry'ye: "Steph, çok utanıyorum"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, takımın geçen haftaki şampiyonluk töreni sırasında tüm oyunculara sırayla teşekkür ederken, takımın süperstar ismi Stephen Curry hakkında konuşmayı unutması hakkında "çok utandığını" söyledi.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, takımın geçen haftaki şampiyonluk töreni sırasında tüm oyunculara sırayla teşekkür ederken, takımın süperstar ismi Stephen Curry hakkında konuşmayı unutması hakkında "çok utandığını" söyledi.

Steve Kerr geçtiğimiz hafta ESPN yazarı Zach Lowe'un podcastinde Kevin Durant'ın Warriors'ın en iyi oyuncusu olduğunu söylemiş ve Perşembe günkü geçit töreni sırasında da Curry'den söz etmeyi unutarak Stephen Curry'yi iki kez yanlışlıkla yoksaymıştı.

Kerr'e hatasını, eşi söylemişti.

Kerr ise, Curry'ye, "Steph, çok utanıyorum. Senin hakkında konuşmayı unuttum. Zaten takım için o kadar da önemli değilsin. (Sarkastik)" şeklinde açıklama yaptı.

Warriors taraftarları, Kerr'ün Curry'yi övmeyi unutmasından dolayı endişeliydi ve koç Kerr bu konuda şu şekilde açıklama yapmayı sürdürdü:

"Olmaları gereken de o. Korkunç bir denetim oldu. Takıma karşı ne ne anlama geldiğini açıklayarak onunla konuşmayı bitirmeliydim. Steph Curry'yi nasıl unutabilirim?"

"Yapmam gereken şey sahneye tekrar çıkıp mikrofonu almaktı. Çıkıp onun bütün bu işleri yürüttüğünü, her şeyin onun etrafında döndüğünü, tüm kültürün onun yalnızca yeteneğine değil, bencil olmayışına ve aldığı zevkin etrafında döndüğünü söylemeliydim."

Kerr, Curry ile kendisinin "kırılmaz bir bağları olduğunu" ve Curry'nin hazırlıksız konuşmasında bulunmayışını sorun etmediğini ekledi.

"Bu sadece aptal bir gözetimdi. Eşim, 'Akademi Ödülleri'nde eşine teşekkür etmeyi unutan adamsın' dedi. Doğru diyor. Yaptığımız şeylerden en çok sorumlu kişi Steph'tir, ve ona teşekkür etmedim."

7/24 NBA TÜRKİYE