Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden ve CP3, elendikleri gün sözlü atışmışlar!

Houston Rockets yıldızları Chris Paul ve James Harden'ın, Rockets'ın playofflardan elenmesinden sonra bir sözlü münakaşaya girdikleri bildirildi.

Houston Rockets yıldızları Chris Paul ve James Harden'ın, Rockets'ın playofflardan elenmesinden sonra bir sözlü münakaşaya girdikleri bildirildi.

Tartışmanın, Rockets'in Golden State Warriors'a karşı 118-113 kaybettikleri 6. maçtaki top dağılımı eksikliği üzerine yoğunlaştığı söyleniyor.

CP3 ve başantrenör Mike D'Antoni'nin ayrıca, sezon boyunca takımın hücumuyla ilgili çatışmaları olduğu da açıklandı.

The Athletic'te çıkan habere göre, durum şu şekildeydi:

"Lig kaynaklarının The Athletic'e verdiği demece göre, Rockets sezonunda memnuniyetsizliğe götüren bir stil çatışması vardı. Takım üyeleri (en çok da Paul), Mike D'Antoni ile hücum hakkında tartışmalar ve daha fazla hareket için itirazlarda bulundu. Bu tür hızlı ilerleyen, topun hareket ettiği hücum, D'Antoni'nin Phoenix'te yükselmesini ve iki kez Yılın Koçu seçilmesini sağlayan şeydi. Houston'da ise Harden'ın oyununda başarılı olabilmesi için uyarlandı.

Ancak Harden ve Paul, 6. maç boyunca birbirleriyle gergin anlar yaşadılar ve maçtan sonra soyunma odasına kadar süren bir sözlü münakaşa yaşadılar. Kaynaklar, Harden ve Paul arasındaki sözlü atışmanın 6. maçtaki top dağılımıyla ilgili olduğunu söyledi. Soyunma odasının geri kalanı konuşmaya hazır olduğunda, Paul ve Harden ayrı ayrı yollarına gitmişti ve Paul maç sonrası basın toplantısına gidiyordu. Rockets bu yıl sezon sonu röportajlarından vazgeçti. Bu yüzden medya, Paul veya Harden'a genel hayal kırıklığı hakkında soru soramadı.