Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan dikkat çeken rapor

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, başkan Ali Koç'a transfer önceliği için sol bek bölgesini işaret etti. 4'lü savunmaya geçiş sonrası bek ihtiyacı öne çıkarken Filip Novak'ın sol bekte tek kalması hocayı bu karara itti.

Haber; Akşam, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan dikkat çeken rapor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ocak 2022 13:21
Son güncelleme 22 Ocak 2022 13:27
Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın yerine göreve getirilen İsmail Kartal takımda gördüğü eksikleri başkan Ali Koç'a raporladı. Herkesin forvet transferi beklediği dönemde İsmail Kartal'ın golcü için 'aciliyeti yok' raporu sunması dikkat çekerken tecrübeli teknik adam öncelik olarak sol bek mevkisini işaret etti. İşte İsmail Kartal'ın Ali Koç'a sunduğu rapor...

4'LÜ SAVUNMAYA GEÇİŞ, BEK İHTİYACINI ÖNE ÇIKARDI

Çok sayıda oyuncu transferine gerek olmadığına ve nokta atışı transfere inanan 60 yaşındaki çalıştırıcı 4'lü sistem oynattığı için buna bağlı ihtiyaçları öne çıkardı. Burada savunma beklerindeki eksiklik göze çarptı.

İSMAİL KARTAL'IN ÖNCELİĞİ SOL BEK TRANSFERİ

İsmail Kartal'ın sol bekteki alternatif eksikliğine dikkat çektiği öğrenildi. Sağ bekte Nazım Sangare dışında Ferdi, Osayi-Samuel, Burak Kapacak gibi alternatifler olduğunu bilen Fenerbahçe'nin hocasının, sol bekte Novak'ın tek kaldığını vurguladığı kaydedildi.

ATTILA SZALAI VE FERDİ KADIOĞLU KARARI

Attila Szalai'yi stoperde Kim Min-Jae ile oynatmak isteyen deneyimli teknik adam, Macar oyuncuyu sol bek yerine stoperde tutmayı doğru buluyor. Ferdi Kadıoğlu'nun ise savunma bekinin aksine hücuma yakın oynaması isteniyor.

GENEL GÖRÜŞÜN AKSİNE FORVETTE 'ACİLİYET YOK' KARARI

Forvet hattında acil bir eksiklik olmadığına da inanan teknik heyetin, Valencia'nın form kazandıkça güç katabileceğini bildirdi. Öte yandan Serdar Dursun ve Berisha gibi isimlerin de hücum hattındaki alternatifte yer aldıkları kaydedildi.

6 NUMARA İHTİYACI DOĞABİLİR

Sadece orta sahada da bir hareketlilik olabileceği belirtiliyor. Gustavo ve Sosa'nın yetersiz kalmaları nedeniyle bilhassa 6 numarada bir ihtiyaç doğabileceği ifade ediliyor. Şartlara göre orta sahada da takviye bekleniyor.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam