Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Vince, smaç yarışması dedikodularına son verdi

Memphis Grizzlies kısa forveti ve bir dönemin 'Half man - Half amazing' süperstarı Vince Carter, bu sezonun NBA All-Star haftasonunda düzenlenecek smaç yarışmasına katılıp katılmayacağına dair söylentilere son verdi.

Haber; Sporx.com
Memphis Grizzlies kısa forveti ve bir dönemin 'Half man - Half amazing' süperstarı Vince Carter, bu sezonun NBA All-Star haftasonunda düzenlenecek smaç yarışmasına katılıp katılmayacağına dair söylentilere son verdi.

17 Ekim tarihinde bir YouTube videosunda smaç yarışmasına katılmanın 'En azından ilginç olacağını' söylemiş olan Carter, yeniden smaç yarışmasına katılacağına dair söylentileri de bu şekilde doğurmuştu.

Carter, bu duyduklarını şu şekilde yorumladı:

"O videoyu konuşulanlardan çok sonra duydum. Birdenbire insanlar 'Smaç yarışmasına mı giriyorsun?' demeye başladı. Ben de 'Bunu nereden çıkardınız?' diyordum. Hangi soytarı muhabir bunu çıkardıysa, önce kaynağına sorsaymış iyi edermiş. Bana sor! Antrenman kampına gel ve bizzat bana sor."

Carter, videonun geçen seneye ait olduğunu ve bir muhabirin Minnesota Timberwolves'un genç oyuncusu Andrew Wiggins ile dikey zıplama ölçülerini karşılaştırdığını söyledi. Muhabirin Carter'a bu sezon tekrar smaç yarışmasına katılıp katılmayacağını sorması üzerine, Carter da şu şekilde yanıt vermişti:

"Belki de katılabilirim, ama öncesinde 1 güne ihtiyacım olur. Bir şeyler yaparım ama yarışmayı kazanmaya yetmez. Hele şu anki çocukların yaptığına bakınca, hiç yetmez."

Vince Carter, draft olduğu dönem yerden 109 cm yükselebiliyordu. Geçtiğimiz sene Wiggins ile karşılaştırılan fotoğrafında aynı noktaya ulaştıkları da görülmüştü.