TransAnatolia'da Raid kategorisinde dereceye girenler

Yol notlarını takip ederek, navigasyon becerileriyle etabı bitirmeye çalışan raid kategorisindeki 13 araç ve 26 katılımcı 2.850 km'lik adrenalin dolu parkuru 7 günde tamamladı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
TransAnatolia'da Raid kategorisinde dereceye girenler
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ağustos 2020 11:59
TransAnatolia'nın 10 yılında, raid kategorisine katılan 13 takım; 16 Ağustos Pazar sabahı İstanbul Kemerburgaz Kent Ormanı'ndan başlayan rota ile; Bolu Abant, Haymana ve Karadağ'a kadar devam ederek, aynı hat üzerinde farklı bir dönüş rotasıyla 22 Ağustos Cumartesi günü Şile'de finish'i gördü. Raid katılımcıları gün içerisinde parkur yol notlarını doğru okuyarak alana dönüp, gün puanı alarak 7 gün boyunca 2.850 km yol yaptılar. Katılımcılar TransAnatolia ruhunu yaşarken, organizasyonun belirlediği kurallar çerçevesinde Türkiye'nin eşsiz coğrafyasında muhteşem bir gezi rotasında araç kullandılar.

TransAnatolia Genel Koodinatörü Burak Büyükpınar; raid kategorisiyle ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi; "TransAnatolia Raid kategorimiz otomobil sporunu sevenler için ideal bir başlangıç. Üstelik bu maceraya katılmak için aracınızın 4x4 olması yeterli, başka özel bir donanıma ihtiyaç yok. Yol notu okumayı deneyimlemek, arazide gidebilmeye alışmak için raid kategorisi çok doğru bir başlangıç." dedi. 10.yılımızda pandemi koşullarına rağmen raid kategorisindeki katılımcıların ilgisinden çok memnun olduklarını ifade eden Büyükpınar, 2021 için bugünden kayıt almaya başladıklarını belirtti.

Bir hafta süren keyifli TransAnatolia yolculuğunda Raid kategorisinde dereceye giren ve en yüksek puanı alan ilk 3 takım ise şöyle oldu; General Tire sponsorluğunda yarışa katılan Kerim Tar & Onur Sırımoğlu ikilisi 2.647 puanla birinci, Mitsubishi Pajero Pinin ile katılan Turgay Düzcü & Sultan Senem Düzcü ekibi 2.210 puanla ikinci, Suzuki Jimmy ile yarışa katılan Ali Kutay & Sarp Sütken ekibi de 2.100 puanla üçüncü oldu.Tümü
TÜMÜ