Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rodman, neden Jordan veya Pippen'la saha dışında hiç konuşmadı?

NBA efsanesi Dennis Rodman, Michael Jordan'la Chicago Bulls'da oynadığı dönemde kendisiyle saha dışında hiç konuşmama sebebini açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA efsanesi Dennis Rodman, Michael Jordan'la Chicago Bulls'da oynadığı dönemde kendisiyle saha dışında hiç konuşmama sebebini açıkladı.

Rodman, 90'ların ortasında San Antonio Spurs ile iyi bir performans göstermesi sonrası, Chicago'ya gitmişti.

Bu takımla ilgili en ilginç gerçeklerden biri, Rodman'ın takımın en büyük yıldızları Jordan ve Scottie Pippen ile asla konuşmamış olmasıydı. "Pardon My Take" podcastinde Rodman bunun sebeplerini anlattı.

Rodman, takımın tekrar kazanması için gerekli olan eksik parça olduğunu dile getirdi:

"Michael skorerdi, Scottie, Robin'di. Ben kirli işleri yapan, ortalığı toparlayan adamdım. Birbirimizi çok iyi tamamladık."

"Ben eksik olan parçaydım ve birbirimizle hiç konuşmadığımız gerçeği de komikti. Sadece saha içinde konuşurduk. Saha dışında hiç birbirimizle konuşmadık. Eğer geçmişte oynadığımız görüntüleri izlediyseniz, birbirimize hiç mızmızlandığımızı da görmemişsinizdir. Daha çok o gece iyi oynamadığımız için birbirimize çok kızdığımız olurdu."

Tıpkı Rodman'ın belirttiği gibi, sahada iyi performans göstermeleri için en iyi arkadaş olmaları gerekmiyordu. Bulls için bu yöntem işe yaramıştı ve üst üste üç şampiyonluk kazanmışlardı.