Görme engelli Mustafa Gezen gülle atma sporuyla sosyalleşti

Şanlıurfa'da yaşayan 46 yaşındaki görmeli engelli Mustafa Gezen'in hayatı, gülle atma sporunun ardından değişti.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Görme engelli Mustafa Gezen gülle atma sporuyla sosyalleşti
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Eylül 2023 13:25
Şanlıurfa'da engelinden dolayı dışarı çıkmayan ve içine kapanık bir yaşam süren 46 yaşındaki Mustafa Gezen, gülle atma sporuyla sosyalleşti.

Engelli olduğu için zamanının büyük kısmını evde geçiren Gezen, tavsiye üzerine bir yıl önce Işığım Ol Görme Engelliler Spor Kulübüne başvurdu.

Arkadaşlarıyla katıldığı etkinliklerle sosyalleşen Gezen, çevresindekilerin teşvikiyle gülle atma sporuna başladı. Mustafa Gezen, sıkı antrenman yaparak yaklaşık bir yıl içinde büyük aşama kaydetti.

Türkiye Şampiyonası'na hazırlanan Gezen, ay-yıldızlı formayla başarılara imza atmayı hedefliyor.

Görme engelli Mustafa Gezen, AA muhabirine, küçükken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle gözlerinin görmediğini, engeli nedeniyle de zamanının çoğunu evde geçirdiğini anlattı.

Kollarının güçlü olması nedeniyle gülle atma sporuna başladığını ve kendini geliştirdiğini ifade eden Gezen, şöyle konuştu:

"İnanıyorum ki ileride daha da başarılı olacağım. Sporun yaşının olmadığına inanıyorum. 46 yaşındayım, buna rağmen çalışmalarıma devam ediyorum. Sıkı çalışma yapıyorum. Gülle atma sporuyla hayatım değişti. Hedefim öncellikle Türkiye Şampiyonası'nda derece yapmak, daha sonra da ay-yıldızlı formayla ülkemi en güzel şekilde temsil etmek. İleride daha iyi olacağıma inanıyorum. Bana destek sunan herkese teşekkür ediyorum."

Antrenör Şükrü Elçi: "Mustafa abi çok hırslı bir sporcu"

Antrenör Şükrü Elçi ise Mustafa Gezen ile oldukça verimli antrenmanlar yaptıklarını söyledi.

Gezen'in kısa sürede büyük gelişim gösterdiğine işaret eden Elçi, "Mustafa abi çok hırslı bir sporcu. Onunla bir yıldır çalışıyoruz. Engelli olmasına rağmen antrenmanlarını aksatmıyor. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sporcumuz görme engelli olduğu için öncelikle gülleyi hangi yöne atacağını öğrenmeye çalışıyor. Bu alanda bazı zorluklar yaşayabiliyoruz. Bunun için haftada 3-4 gün sıkı ve planlı bir şekilde bir antrenman yapıyoruz. Hedefimiz ay-yıldız formayla uluslararası yarışmalarda Türkiye'yi temsil etmek. Sporcumuz çok yetenekli. İleride başarıları olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam