G.Saray'dan Orman'a sert; "Tarih bilmiyor"

Ga­la­ta­sa­ray Ba­sın Söz­cü­sü Er­gün, Be­şik­taş Baş­ka­nı Or­man’ın “En kö­tü gü­nü­müz­de bi­le ba­ğış top­la­ma­dık” sözle­ri­ne ce­vap ver­di. “Be­şik­taş için kib­rit çak, kam­pan­ya­sı­na bak­sın. Ku­lü­bü­nün ta­ri­hi­ni bil­mi­yor ya da unut­muş” de­di.

Haber; Bugün
G.Saray'dan Orman'a sert; 'Tarih bilmiyor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Eylül 2013 10:09
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün yaşadığı mali sıkıntılardan sonra düzlüğe çıkma yolunda önemli yol kat ettiğini belirtirken “En kötü günümüzde bile bağış kampanyası yapmadık. Bazılarının yaptığı gibi” diyerek Galatasaray’a mesaj göndermişti.

Mali kriz yaşayan Sarı-Kırmızılılar, 2006 yılında taraftarlardan yardım talep ederek para yatırılması için banka hesap numaraları vermişti. Bu durumu hatırlatan Fikret Orman’a Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün’den çarpıcı bir yanıt geldi. “Beşiktaş için bir kibrit de sen çak’ kampanyasına baksın. İstiklal Caddesi’nde kampanya için yerler vardı, insanlar gidip para yatırıyordu. Fikret Bey ya kulübünün tarihini bilmiyor ya da unutmuş herhalde.

Beşiktaş o sezon küme düşüyordu. Benim babam da Beşiktaşlıydı. O nedenle net hatırlıyorum” diyerek Siyah-Beyazlı camiayı geçmişe bakmaya davet etti. “Dönemin Beşiktaş Başkanı Mehmet Üstünkaya, Galatasaray mezunudur. Galatasaray’dan sınıf arkadaşları, başkanın hatırına kulübe yardımda bulundular” diye ekledi.

6+0+4 CEVABI

Fikret Orman, Galatasaray’ın karşı çıktığı 6+0+4 uygulamasına destek verdiklerini “Attığımız her adım daha önce palanlanmıştır. Değişiklik olursa çok büyük tepki koyarız” demişti. Şükrü Ergün bu ifadeler için ise “Bu, uluslararası kanunlarla insanlara verilmiş bir haktır. Bu haklar kişilerin karşı çıkmasıyla değiştirilemez. Bir yanlışlık yapıldı, en kısa zamanda değiştirilecek. ‘Buna karşı çıkıyoruz’ demek gerçekçi değil. Onun için hesaplarını doğru yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Ergün, Orman’ın bu ifadeleri için ise “Beşiktaş, TT Arena talebinin reddedilmesinin rövanşını mı alıyor” yorumlarını doğurdu. Basın sözcüsü Ergün bu iddiaları değerlendirerek “Biz de zamanında İnönü Stadı’nı kullanmak istemiştik fakat o da gerçekleşmemişti. Eski defterlere girmemek lazım” diye konuştu.

"KİBRİT ÇAK" KAMPANYASI NEYDİ?

Bu kampanya 1975-76 sezonunda gerçekleşmişti. Beşiktaş, sezonda 5 galibiyet alarak küme düşmekten son haftalarda kurtulmuştu. Kulüp tarihinin en kapsamlı yardım kampanyası için 1976 yılının Haziran ayında dönemin Beşiktaş Başkanı Mehmet Üstünkaya, İş Bankası Levent Şube Müdürü Kemal Onar’a başvurmuştu. O dönemin parasıyla 3 milyon lira (günümüzde yaklaşık 1 milyon dolar) toplanmış, 14 transfer yapılarak takım çöküşten kurtarılmıştı.Tümü
TÜMÜ