Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

ESPN başyazarı, "ırkçılık" iddiası yüzünden New Orleans şehrinden özür diledi!

ESPN başyazarı Ramona Shelburne, ırkçılığın, New Orleans Pelicans taraftarlarının Anthony Davis'e karşı öfkeli olmasında bir faktör olduğunu öne sürdüğü için, New Orleans şehrinden özür diledi.

Haber; Sporx.com
ESPN başyazarı Ramona Shelburne, ırkçılığın, New Orleans Pelicans taraftarlarının Anthony Davis'e karşı öfkeli olmasında bir faktör olduğunu öne sürdüğü için, New Orleans şehrinden özür diledi.

ESPN LA Radyosu'nda konuk olduğu bir bölümde, Shelburne, Davis'in geçen sezonki takas talebi sonrasında gördüğü nefretin, New Orleans'ın Güney'de olması ve ırkçılık nedeniyle olduğunu belirtmişti.

Shelburne, ESPN LA Radio: Mason & Ireland'da sağlam bir kanıtı olmayan, talihsiz teorisini şu şekilde sunmuştu:

"New Orleans'ın bu kadar uzun süredir kendisini takaslamak istememesinin bir nedeni de, onun karşılığında adil değerde bir varlık alamaması. Ama bence, siyahi bir menajerin (Rich Paul) takıma 'Onu takas edin' demesi, onlardan rica etmemesi, onlara direk bunu söylemesi, New Orleans'taki insanların pek hoşuna gitmedi. Özellikle, 'bu hayran kitlesi' için demek istemiyorum ama, Güney'desin abi. Çok gergin bir konuydu. Ve bence işlerin böyle duygusal olarak çirkin hale gelmesi sadece sahada olanlarla ve yapılan hamlelerle ilgili değil."

DAVIS DE ONAYLAMADI

Shelburne, düşünceleri için biraz tepki aldıktan sonra New Orleans şehrine bir özür gönderdi:

"Salı günü LA radyosuda konuk olduğum günden beri birçok insanla konuştum ve şimdi çok karmaşık ve duygusal bir durumu uygunsuz biçimde abarttığımın farkına varmış bulunuyorum. Bu hatadan ve New Orleans kentinden içtenlikle özür dilerim."

Davis, geçtiğimiz gece New Orleans'a karşı oynadığı maç öncesinde, taraftarların kendisini yuhalama sebebinin bir parçası olarak ırkçılığın bir faktör olup olmayacağı sorulduğunda, tereddütsüz bir şekilde "Hayır, hayır." demişti.