Edoardo Reja: "Hikayemiz sona erdi! Türkiye'nin şansı yüksek"

Arnavutluk Teknik Direktörü Edoardo Reja, Türkiye'ye 1-0 mağlup oldukları mücadelenin ardından konuştu.

Haber; Sporx.com
Edoardo Reja: 'Hikayemiz sona erdi! Türkiye'nin şansı yüksek'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ekim 2019 00:33
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu 7. maçında Türkiye'ye 1-0 yenilen Arnavutluk'un teknik direktörü Edoardo Reja, iyi bir futbol ortaya koymalarına rağmen sahadan mağlubiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Şanslarını değerlendiremediklerini kaydeden Reja, "Şanslar bulduk, birini değerlendirsek çok farklı olacaktı. Maçı kaybettikten sonra, hikayemiz de sona gelmiş oldu. Bu bir gerçek ki, grup ilginç bir hal alacaktı. İyi bir maç çıkarmamıza rağmen, bugün kazanamadık" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN ŞANSI %98'E ÇIKTI"

Türkiye'nin gruptan çıkma yolunda önemli bir virajı daha döndüğünü söyleyen teknik adam, "Çok önemli bir şansı var Türkiye'nin, çok iyi oyunculardan kurulu, kaliteli bir takım. Biz kazansak, Türkiye'nin şansı da farklı bir yere gelecekti. Önümüzde Moldova ve Andorra maçı var, onları kazansak ikincilik için iddialı hale gelecektik. Türkiye'nin şansı %95'lere, %98'lere kadar çıktı" dedi.

Edoardo Reja, Ülker Stadı'ndaki karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Evet bugün kaybettik ama iyi bir oyunla kayıp oldu. Türkiye'nin gittiği Avrupa Şampiyonası'nda oldukça iyi işler yapacağını düşünüyorum ve onlara Avrupa Şampiyonası'nda başarılar diliyorum. Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmasını istiyorum ki bizim performansımız daha iyi bir hale gelsin." ifadelerini kullandı.

"KISMEN YÜREKLİ OYNADIK"

"Türkiye gibi çok güçlü bir takıma karşı oynadık. Bunun maçtan önce de farkındaydık. Fizik, teknik ve yetenek olarak güçlü bir ekipti." diyen Reja şöyle konuştu:

"Buraya gelmekteki amacımız yürekli bir oyun ortaya koymaktı. Bunu da kısmen başardığımızı düşünüyorum. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik sonuç farklı olabilirdi. Boşluklar bulduk ama istediğimiz gibi kullanamadık. Arnavutluk Mili Takımı olarak Türkiye gibi güçlü bir takıma karşı oynarken iyi bir oyun ortaya koymak istiyorduk ve bunu da başardık. Bugünkü mücadeleden mutluyum. Türkiye baskı ile başladı, fiziksel oyunu tercih ederek başladı, buna iyi bir karşılık verdik. Sert bir oyun ortaya koyduk. İki, üç net pozisyon oluşturduk, yararlanamadık. Maçın sonunda şanssız bir gol yedik. Türkiye çok değerli, iyi bir takım. Neredeyse tüm oyuncuları herkes tarafından tanınıyor."

"FENA BİR İŞ ÇIKARMADIK"

Edoardo Reja, gruptaki durumlarıyla ilgili, "Grupta, takımın başında olduğum maçlara bakarsanız fena bir iş çıkarmadık. Grupta fazla bir şansımız kalmadı. Puan durumunu 18-15-12 yapabilseydik, şanstan bahsedebilirdik. Türkiye ve Fransa'nın on sekizer puanı oldu. Belki bugün kazanmak işleri değiştirebilirdi ama biz bunda başarılı olamadık." değerlendirmesinde bulundu.Tümü
TÜMÜ