Yıldız Kızlar Fransa'da

İtalya'da düzenlenecek olan 23. Yıldız Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonasında mücadele edecek olan Milli Takım öncesinde Fransa'da düzenlenen Nice turnuvasına katılmak için Fransa'ya gitti.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yıldız Kızlar Fransa'da
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Temmuz 2011 11:27
İtalya'da 11-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 23. Yıldız Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan Türk Milli Takımı, Fransa'da yapılacak Nice Turnuvası'na katılmak üzere bu ülkeye gitti.

Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine açıklamada bulunan Yıldız Kız Milli Takım Antrenörü Erkan Metin, çalışmalara 20 Haziran'da başladıklarını belirterek, ''Kondisyon ve teknik ağırlıklı idmanlar yaptık. Bizim için önemli olan bir turnuvaya gidiyoruz. Çünkü geçen senenin Avrupa'da ilk 3 derece almış takımı Fransa, Rusya ve Hırvatistan da turnuvaya katılıyor. Bizim için iyi bir hazırlık turnuvası olacak. Bu turnuva sonrasında ise 10 gün çalışmanın ardından Trabzon'daki Gençlik Oyunları'na katılacağız. Avrupa Şampiyonası'na en hazır şekilde gitmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Organizasyondaki ilk maçını yarın ev sahibi Fransa ile yapacak milli takım, 9 Temmuz Cumartesi günü Rusya, 10 Temmuz Pazar günü de Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek.

Yıldız Kız Milli Takımı'nın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Sehernaz Cidal, Büşra Akbaş, Aylin Darinç (BOTAŞ Spor), Hülya Çoklar, Minel Bodur, Melis Gülcan, Başak Altunbey, Deniz Çatalbaş (Fenerbahçe), Nazlıcan Ölçek, Sinem Ataş (Antalya Koleji), Ezgi Manlacı (Ceyhan Belediyesi), Elif Yılmaz (Optimum TED Ankara Koleji)
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam